Приміщення в якому було музучилище в Хмельницькому не матиме статусу культурної спадщини

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Верховний Суд скасував рішення апеляційного суду про внесення до переліку щойно виявлених об’єктів архітектури приміщення, де раніше знаходилося музичне училище на вулиці Проскурівській, липень 2025 року, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

За її словами, власник приміщення хотів, аби охоронний статус цієї будівлі скасували.

"В експертизі їхній 85% зношеність цього обєкту, але насправді, з огляду громадськості, будь-яку будівлю можна, навіть з фундаменту, відреставрувати", — розповіла Олександра Рашина.

Олександра Рашина розповіла, що Верховний Суд скасував попереднє рішення апеляційного суду про внесення приміщення, яке знаходиться на Проскурівській 79, до переліку щойно виявлених об’єктів архітектури.

Підтвердив ці слова в. о. директора обласного департаменту інформаційної діяльності культури національностей і релігій Людмила Черевченко.

"У 2010 році абсолютно виправдано було занести приміщення музичного училища до переліку щойновиявлених об’єктів архітектури, тобто об’єктів культурної спадщини місцевого значення. У 2022 році, після придбання на аукціоні, ТОВ "Проскурівінвест" оскаржило наказ 2010 року. Місцевий окружний адміністративний суд задовільнив їхню скаргу. На це ми, департамент ОДА, подали апеляцію. У 2023 році апеляційний адміністративний суд у Вінниці задовільнив нашу скаргу, залишивши у переліку об’єктів культурної спадщини приміщення музичного училища. У липні Верховний Суд, на жаль, скасував рішення 7 апеляційного адміністративного суду. Цим зобов’язав виключити з наказу, з переліку це приміщення, як приміщення культурної спадщини за видом архітектури", — розповіла Людмила Черевченко.

На думку хмельницького архітектора Сергія Козака, влада мала би зберегти цю будівлю.

"Кримінальна справа не закрита щодо пожежі. Ніяких дій до того,як буде остаточно завершено кримінальне розслідування відбуватися не буде, тому що будівля находиться під арештом", — розповів Сергій Козак.

Юристка Надія Бондаренко-Зелінська розповіла, що займалася справою приміщення колишнього музучилища на прохання випускника навчального закладу. Жінка прокоментувала рішення суду.

"Рішення Верховного суду стосується лише окремого факту, єдиного факту, що дана будівля не має історичного значення. Ми ж говорили про те, що ця будівля має архітектурне й історичне значення. У нас дуже добре розвинена історія міста Хмельницького і відомо про тих промисловців, які жили в Хмельницькому, як будувалася ця будівля. Для цього використовувався місцевий якісний матеріал. Архітектурний ансамбль, який обрали для нього — характерний тільки для нашого регіону", — розповіла Надія Бондаренко.

На думку Людмили Черевченко, необхідно зберегти охоронний статус приміщенню.

"Ми зацікавлені в тому, щоб зберегти це приміщення, адже в Хмельницькому не так багато приміщень, яким більше ста років. Крім того в нас є думка громадськості та фахівців. У нас підписаний охоронний договір, в нас є облікова підписана документація. Це питання знаходиться на контролі в обласній прокуратурі, тому ми працюємо", — розповіла Людмила Черевченко.

Представниця ТОВ "Проскурівінвест", які є власниками будівлі на Проскурівській 79, адвокатка Ілона Смішна розповіла, що наразі доля приміщення не вирішили.

"Будівля після пожежі і для того, щоб розуміти її реальний стан, потрібно провести певні дослідження й експертизи. Консультуємося з органами місцевої влади, Хмельницькою міською радою, консультуємося з представниками ОДА щодо можливості використання в якому напрямку вказану будівлю", — розповіла Ілона Смішна.

Новини Хмельницького