За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Тетяна Федченко, вчителька української мови та літератури хмельницького ліцею №11. Суспільне Хмельницький
Мати таку ученицю як Яна — мрія кожного педагога, каже її вчителька української мови та літератури Тетяна Федченко.
"Успіх цієї дитини в тому, що вона вміє навчатися. Це те, до чого повинні прагнути ми, вчителі — навчити дитину навчатися. Жодного разу дитина з такими здібностями не сказала: я це знаю, вона завжди уважна до будь-яких зауважень. Конкурсів у нас було багато і жодного разу Яна не сказала: не маю часу, потрібно готуватися до НМТ", — розповідає Тетяна Федченко.
Випускниця хмельницького ліцею №11 Яна Книр отримала 200 балів з трьох предметів на НМТ. Суспільне Хмельницький
За словами Яни, за тиждень до НМТ вона проходила тренувальні тести.
"Пробні тести показували іноді 200 балів, іноді це було 180, іноді — 190. Тому, коли я йшла на НМТ, я розраховувала, звісно, я хотіла, я сподівалась на краще, але я розраховувала на приблизно 190 балів. І для мене було дуже приємно, коли я роблю завдання і розумію, що знаю все", — говорить "двохсотбальниця" Яна.
Яна каже, переглянула результати, коли вже вийшла на двір.
"Там побачила в таблиці: один предмет – 200 балів. Думаю, так, це те, чого я хтіла, бо я розраховувала, що у мене буде одна "двохсотка". Потім бачу ще один результат — також двісті балів. І третя двісті — я була на сьомому небі від щастя", — згадує дівчина.
Тетяна Троцюк викладала в ліцеї у “двохсотбальниці” Яни Книр англійську мову. Суспільне Хмельницький
Вкладала у Яни Книр англійську з п’ятого класу, розповідає вчителька Тетяна Троцюк. Каже, 200 балів Яни з її предмету не стали для неї несподіванкою. Пригадує їхню переписку напередодні НМТ.
"Я їй написала: "Яна, на тебе надіюся". І вона мені написала: "Я вас не підведу". На наступний день, коли сказали, що у Яни 200 балів з мультипредметного тесту, вона мені відповіла: "Я ж вас не підвела?!". Весь 11 клас ми з цим класом працювали один раз на тиждень, один урок ми проводили в комп’ютерному класі. Чому? Тому що під час здачі НМТ важливі не тільки знання з предмету, а ще й знання самої структури тесту", — розповідає Тетяна Троцюк.
Випускниця хмельницького ліцею №11 Яна Книр із своїм вчителем з правознавства Сергієм Кремінським. Суспільне Хмельницький
На всеукраїнському рівні Яна посіла третє місце на олімпіаді з правознавства, каже її вчитель Сергій Кремінський.
"В шостому класі вона брала участь в брейн-ринзі "Місто. Діти. Влада" і два роки поспіль займала перше місце і їхала на екскурсію до Верховної ради. Пізніше, в дев’ятому класі, вона пішла на олімпіаду з правознавства і зайняла третє місце на області, в десятому — друге на області, в одинадцятому — перше місце на області і третє місце — на Україні", — говорить Сергій Кремінський.
Розповідає, у чому секрет Яниної перемоги:
"Її праця там на 98 відсотків, моя допомога на 2% і 1% удачі. Я знав, що буде призове місце. Тому що треба вже було".
Вчителька математики хмельницького ліцею №11 Лілія Старушок. Суспільне Хмельницький
Вчителька математики Лілія Старушок каже, у двохстах балах Яни не сумнівалась.
"Ми просто всі знали, що в Янки буде 200 балів. Навіть сумніву не піддавали цього. Коли вона зателефонувала і сказала: Ліліє Іванівно, 200 балів, тут ми всі кричали в школі, що ура, що у нас є така Яночка", — говорить Лілія Старушок.