торона захисту висловила готовність на проведення додаткових досліджень. Фото: khm.gov.ua
Дослідженням зразка суд доручив займатися Київському науково-дослідному інституті судових експертиз. Результат – дотримання технології виробництва.
Представництво ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза» заперечує факт порушення технології виробництва масла «Селянське» торгової марки «Зелений хутір». На підтвердження факту дотримання держстандарту, компанія передала сайту «Є» висновки експертизи зразка з партії продукції, яку вилучили під час обшуків на виробництві. Згідно із документом, у маслі не виявили немолочних жирів, продукція відповідає держаним стандартам.
Нагадаємо, Кіровоградська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно керівника та двох співробітників ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза». За версією слідства, вони змінили склад масла та використали домішку, яка перетворила його на спред. Слідчі кажуть, що фігурантом справи є також директор товариства, який «допустив закупку та поставку фальсифікованого продукту до дитячих садочків міста Кропивницького».
Прокурори висунули обвинувачення, посилались на висновки експертиз, проведених у 2023 році. Утім, як йдеться в ухвалі Кіровського районного суду м. Кіровограда від 16 квітня 2024 року, свідоцтво про присвоєння кваліфікації судового експерта станом на 2023 рік було недійсне. Так, слідчий суддя, за клопотанням захисту, ухвалив провести повторну криміналістичну експертизу.
Дослідженням зразка суд доручив займатися Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.
Відповідно до результатів дослідження, масова частка жиру в наданому на дослідження зразку масла солодковершкового «Селянське 73%» торгової марки «Зелений хутір» виробництва ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза», отриманого 21 лютого 2024 року в ході обшуку виробничих потужностей підприємства, становить 73 відсотки.
Дослідження показало, що зразок масла не містить немолочних жирів та відповідає вимогам ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове. Технічні умови».
Тобто щодо зразків масла, які вилучили з дитячих садочків, експертизи показали, що продукт неналежної якості. А от щодо зразків, вилучених із заводу – експертизи показали відповідність їх ДСТУ.
Сторона захисту висловила готовність на проведення додаткових досліджень. Утім, під час досудового розслідування суд дав їм відмову. Далі – буде розгляд обвинувального акту.
«Сторона захисту не позбавлена можливості повторно заявити вказане клопотання під час судового розгляду обвинувального акту, надавши в розпорядження експерта контрольні зразки вершкового масла», – зазначено в ухвалі від 15.08.2024.
Читайте також: На Хмельниччині під час обшуків у керівниці МСЕК та її сина – керівника облуправління пенсійного фонду, знайшли мільйони доларів