“Потрібно відновлювати дух свята”: у Хмельницькому продовжують встановлювати головну новорічну ялинку

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

У сквері імені Т. Г. Шевченка встановлюють центральну новорічну ялинку, 10 грудня 2025 року, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Кошти з міського бюджету на це не витрачали. Зі слів керівника "Хмельницькміськсвітла" Володимира Пекарського, усе було закуплено у 2017 році.

"Ми не витрачаємо і копійки з бюджету саме на встановлення ялинки і на прикраси, які будуть встановлювати. Усе, що тут буде, ми ремонтували власними силами. У нас є спеціально навчені фахівці, які в цьому процесі були задіяні", — розповів Володимир Пекарський.

Із нового, додав Володимир Пекарський, місце встановлення 18-метрової ялинки: сквер імені Т. Г. Шевченка замість вулиці Проскурівської.

"На вулиці Проскурівській у нас розміщені куби. Ми повинні шанувати людей, які віддають щодня життя, боронячи нашу державу. Але свято повинно бути для діток", — пояснив Володимир Пекарський.

На місці, де раніше у період різдвяно-новорічних свят був ярмарок, тепер плетуть маскувальні сітки.

Площа, на якій до повномасштабного вторгнення ставили центральну ялинку Хмельницького, 10 грудня 2025 року. Суспільне Хмельницький

Хмельничанки Алла і Любов розповіли, зміну локації і встановлення ялинки схвалюють: "Це свято дитяче, але і дорослим треба підняти тонус".

Подивитися, як монтують ялинку, зупиняються діти і дорослі, пояснила хмельничанка Світлана: "Я думаю, що для дітей це дуже потрібно. Вони і так переживають за війну, а тут буде свято. Це буде дуже добре".

Зі слів хмельничанки Анни, це дуже хороша новина: "Потрібно відновлювати дух свята. Нарешті хоч трішки буде новорічного настрою. Тому ми дуже раді, дітки спостерігають, уже з нетерпінням чекаємо, коли встановлять".

Працівники встановлюють ялинку, 10 грудня 2025 року, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Завершити облаштування святкової локації хочуть до 20 грудня. Вона працюватиме і автономно, для цього встановлять дизельний генератор, зазначив Володимир Пекарський.

"По споживанню новорічна ялинка буде споживати десь 2,5-3 кіловата, це можна порівняти з електрочайником. Що стосується святкової ілюмінації, це буде десь в районі 3 кіловат", — пояснив Володимир Пекарський.

Чи буде офіційне відкриття ялинки, зі слів Володимира Пекарського, наразі невідомо. Височітиме вона до 4 січня.

Локаційно новорічну ялинку встановлюють у сквері імені Т. Г. Шевченка, 10 грудня 2025 року, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Новини Хмельницького