За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Олександра Супрунюка підозрюють у службовій недбалості при закупівлі дронів для військових. Суспільне Хмельницький
На Хмельниччині судитимуть міського голову Нетішина Олександра Супрунюка. Його підозрюють у службовій недбалості при закупівлі дронів для військових, через що державі було завдано збитків на понад 6 мільйонів гривень.
Про це повідомили у Хмельницькій обласній прокуратурі.
За їхньою інформацією, йдеться про закупівлю однієї тисячі квадрокоптерів на понад 16 мільйонів гривень для забезпечення Сил оборони України, яку міська рада провела у 2024 році.
"Майже третиною цієї суми заволодів підрядник, який суттєво "зменшив" вартість дронів, встановивши на них менш якісне та дешевше навігаційне обладнання — відеокамери та відеопередавачі. Завдяки таким махінаціям на виробництві кожного безпілотника товариство "економило" від 4 до 7,5 тисяч гривень", — написали у повідомленні.
У Хмельницькій обласній прокуратурі зазначили, попри невідповідність поставленої техніки обумовленим характеристикам, очільник міськради підписав акти прийняття-передання. Через це державі завдано 6,1 мільйона гривень збитків.
За даними Хмельницької обласної прокуратури, мера Нетішина судитимуть за ч. 2 ст. 367Службова недбалість. Санкція статі передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого. Кримінального кодексу України. Крім того, до суду скеровано обвинувальний акт щодо підрядника, йому інкримінують привласнення чужого майна в особливо великих розмірах та легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом (ч. 5 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна., ч. 1, 2 ст. 209Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. КК України).
Що відомо про справу мера Нетішина
- На початку 2024 року Нетішинська міська рада провела процедуру публічних закупівель квадрокоптерів для військових. Тендер на придбання однієї тисячі FPV-дронів для потреб ЗСУ виграла приватна компанія із Київської області. Загальна вартість укладених контрактів становила 16,4 мільйона гривень. За версією слідства, майже третину вказаної суми привласнив директор компанії-виробника.
- Слідчі з'ясували, що підрядники встановили на безпілотники навігаційне обладнання низької якості. Очільник міськради, підписавши акти прийняття-передання, не переконався у якості поставленої продукції та завдав збитків державі на суму понад 6 мільйонів гривень.
- Правоохоронці оголосили Олександру Супрунюку підозру за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України. Директору приватної компанії повідомили про підозру за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України.
- З 9 грудня 2024 року Олександр Супрунюк перебуває під нічним домашнім арештом, з 16 грудня 2024 року його відсторонили від посади.