За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Військовий Володимир Заграй на фронті. Володимир Заграй
За словами Володимира, у серпні 2022 року він брав участь в обороні населеного пункту Піски, що на Донеччині.
"Перше бойове зіткнення було наче в кіно. Це не передати, емоції просто зашкалювали. На той момент ми контролювали останню вулицю. Заходили пішки вночі, бо все прострілювалося. У росіян на той момент були дії відпрацьовані так: наприклад, з шостої ранку, коли сходить сонце, і до обіду інтенсивно працювала артилерія. Після цього 2-3 години штурмові групи виявляли наші точки й намагалися штурмувати".
Захисник розповів, оборону тримали у напіврозвалених будинках. Пригадав штурм на сусідню позицію, що була за кількасот метрів.
"У них був стрілецький бій. Там було все: і кулемети, і автомати, і ручні протитанкові гранатомети. Вони не могли нічого зробити, просто впиралися. Хлопці давали їм відсіч. Виїхав танк і почав прицілюватися. Перший ліг біля нашого будинку. Я це так запам’ятав. Після прильоту дим такий чорний і запах, який ні з чим не сплутаєш".
За словами Володимира, далі було три влучні прильоти по тому ж підрозділу.
"Дивлюся у вікно — клубок чорного диму. Він розсіюється через хвилину чи дві. Я подумав, напевно, хлопців там заживо похоронили. Бачу вони вибігають з собакою, молодою німецькою вівчаркою. Таке є тільки в кіно".
Військовий Володимир Заграй, вересень 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
Військовий пригадав, доводилось воювати проти російських десантників і "вагнерівців".
"Казали, там був підрозділ "Ахмат" і десантники. Хлопці з ними перетиналися, брали полонених. Ми приїхали на позицію, нам дали великокаліберний кулемет "Browning M2" і точку, з якої можна було прицільно вести вогонь. Передавали в рацію: "Хлопці, ховайтеся!". Ми просто там "косили" посадки".
Володимир Заграй розповів, жили одним днем. Тому вирішив записати до сина звернення.
"Не знав, чи ми з ним зустрінемося, чи ні. А так, подумав, хоч буде пам'ять для нього".
Військовий зазначив, у боях на Харківському напрямку отримав контузію. Через захворювання серця у грудні 2023 року його перевели до Старокостянтинівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Володимир Заграй розповів, мріє, що незабаром побудує невелику базу відпочинку для побратимів.