Лана Тесленко мріє, щоб її приклад надихнув якомога більше людей дбати про навколишнє середовище. Фото: з instagram.com/lanateslenko/
Через брак коштів та з великим бажанням створити щось унікальне, подружжя почало шукати ресурси на… смітнику.
Війна змусила Лану Тесленко повернутись на батьківщину і почати все з нуля. Серед сміттєзвалищ вона віднайшла своє покликання – перетворювати «сміття» на коштовності.
Жінка поділилася з сайтом «Є yе.ua», як з підручних матеріалів та відходів народилися унікальний екобудинок, модний одяг та велика спільнота однодумців.
Лана Тесленко народилася у Хмельницькому, але в 16 років поїхала навчатися до Києва. Згодом її життя привело до Харкова, де вона створила сім’ю та займалася дизайном інтер’єрів. Також разом з подругою заснувала успішний бренд одягу. Однак повномасштабне вторгнення змусило повернутися на Хмельниччину, розпочати новий етап у житті, почавши все з нуля.
У Харкові Лана Тесленко займалася дизайном інтер’єрів. Фото: надане Ланою Тесленко
Екологічний будинок з відходів
Повернувшись на батьківщину без грошей та майна, Лана з чоловіком вирішили створити екологічний будинок з відходів. Цей проєкт став для них не лише викликом, але й джерелом натхнення. Використовуючи свої знання в дизайні та навички чоловіка в архітектурі, вони розробили унікальний будинок у формі яйця.
«Ми завжди мріяли про екологічний будинок, і ця ситуація стала можливістю втілити нашу мрію в реальність», – розповідає дизайнерка.
Через брак коштів та маючи бажання створити щось унікальне, подружжя почало шукати ресурси на… смітнику, адаптуючи свій проєкт під знайдені матеріали. Наразі будинок майже завершений, і залишилося лише облаштувати прибудинкову територію, розповідає Лана Тесленко.
Лана Тесленко з чоловіком розробили унікальний будинок у формі яйця. Фото: надані Ланою Тесленко
«Це смартжитло з усіма необхідними зручностями. Всередині він чимось нагадує музей. Але це не означає, що в ньому треба обережно ходити і не можна ні до чого торкатися, просто кожна річ у ньому має свою історію», – зазначає жінка.
Дизайнерські худі зі «сміття»
Паралельно з будівництвом, зародився новий напрямок, який згодом став дуже популярним.
«Коли ми почали ходити на смітник, в один з днів туди вивезли велику кількість нової тканини. Мені стало цікаво, що я можу з неї зробити. Оскільки це були клаптики і вони були різних кольорів, я вирішила створити худі, адже це була підходяща для цього тканина. Власне так і почався старт проєкту, яким я дуже пишаюсь», – розповідає Лана Тесленко.
Оскільки жінка добре розуміється на колористиці і поєднанні кольорів, бо працювала з тим багато років, одяг зацікавив людей.
«Одяг має гарну якість, не дивлячись на те, що я його називаю «худі зі сміття». Для пошиття я беру тканину лише хорошої якості, це дуже важливо, – зазначає Лана. – Немає сенсу брати річ, яка немає якості, щоб перетворити її у те, що знову піде в смітник. Моя місія – дати їй друге життя».
Дизайнерські худі зі «сміття», які розробила Лана Тесленко. Фото: надані Ланою Тесленко
Окрім худі, Лана і її команда почали виготовляти панами, верхній одяг, іграшки та лежанки для тварин з перероблених матеріалів і ця концепція «перетворювати сміття на коштовності» знайшла відгук у серцях багатьох.
Окрім худі, Лана і її команда почали виготовляти панами, іграшки та інші речі з перероблених матеріаліів. Фото: скрін з instagram.com/lanateslenko/
Спільнота «Коштовності»
Однак, найбільшою гордістю Лани стала спільнота «Коштовності» в Телеграмі, яка працює за принципом «не тримай в себе те, що потрібно комусь сьогодні». Спільнота, менш ніж за рік, зросла майже до 20 тисяч учасників.
«Коли я почала вести блог і показувати, що я знаходжу на смітнику та як переробляю, до мене почала приходити велика аудиторія і часто писали, що у них немає таких сортувалень. І одного разу я подумала, чому б не зробити послугу людям? Ідея довго визрівала, але згодом я вирішила створити телеграм-канал всеукраїнської сортувальні», – розповідає Лана Тесленко.
Тут люди не лише віддають непотрібні речі, але й допомагають один одному, підтримують і надихають.
«В групі заборонено коментувати якісь речі, бо за це люди блокуються. Тому ця спільнота розквітає. Там залишаються ті, хто заряджений на мотивацію та робити щось хороше, – зазначає засновниця групи. – І кожен там фокусується на своєму: тобі не підходить, то візьме хтось інший. Бо що для когось камінець, для іншого дорогоцінний діамант».
У спільноті “Коштовності” люди не лише віддають непотрібні речі, але й допомагають один одному, підтримують і надихають. Фото: скрін з групи “Коштовності”
Жінка ділиться історією, коли одна з учасниць знайшла рідкісну книгу казок 1991 року саме в цій спільноті. «Вона дуже дякувала, адже давно її шукала і вже не сподівалась на успіх», – розповідає засновниця спільноти.
Лана Тесленко мріє, щоб її приклад надихнув якомога більше людей дбати про навколишнє середовище. Її історія показує, що навіть у найскладніших ситуаціях можна знайти сили для творчості та змін.
Свого часу Лана Тесленко разом з подругою заснувала успішний бренд одягу в Харкові. Фото: надані Ланою Тесленко
Читайте також: Фольклорний гурт «Ладовиці»: про відродження традицій та збереження пісенної спадщини