Механічні годинники, побутова техніка з вбудованими годинниками та інша техніка потребують ручного переведення. Фото: ілюстративне freepik.com
Перехід на зимовий та літній час відбувається в останню неділю березня.
Найближчої ночі у неділю, 31 березня, Україна переходить на літній час. О 3-й годині ночі за київським часом стрілку годинника потрібно перевести на одну годину вперед – до 4-ї ранку.
Як зазначають в Мінекономіки, перехід на зимовий та літній час відбувається в останню неділю березня.
«Час, чинний в Україні взимку, є природним для території нашої держави, і відповідає її географічному положенню, а в період з останньої неділі березня по останню неділю жовтня запроваджується літній час з метою ефективного використання світлої частини доби», – пояснили в Мінекономіки і нагадали, що це загальноприйнята міжнародна практика.
Нагадаємо, кілька років тому в Україні намагалися скасувати сезонне переведення годинника. Восени 2020-го спікер Верховної ради Руслан Стефанчук зареєстрував законопроєкт «Про обчислення часу в Україні», яким пропонував відмовитися від переходу на «літній» та «зимовий» час та закріпити на території України єдиний київський час – UTC+2.
У першому читанні законопроєкт ухвалили у березні 2021 року. Однак для остаточного затвердження ініціативи голосів не вистачило. Поки що Рада до питання скасування переведення годинника не поверталася.
Додамо, що смартфони, ноутбуки та інші сучасні гаджети зазвичай автоматично переходять на новий час, якщо у вас в налаштуваннях виставлено правильний часовий пояс та ці пристрої мають доступ до Інтернету. Однак, старі кнопкові телефони, механічні годинники, побутова техніка з вбудованими годинниками та інша техніка потребують ручного переведення. Тому, якщо вам недільного ранку потрібно на роботу, пам’ятайте по ці особливості та вручну звечора коригуйте час на механічних годинниках.
Читайте також: Погода на завтра – 31 березня на Хмельниччині буде тепло, наче влітку