Пам’ятник «Чудо Покрови Пресвятої Богородиці» встановлений у міському дендропарку. Фото: пресслужби Хмельницької міськради
Ця скульптура є точною копією пам’ятнику, який зараз знаходиться на території Софії Київської. А його історія пов’язана з іменем Дениса Монастирського.
У хмельницькому дендропарку встановили пам’ятник «Чудо Покрови Пресвятої Богородиці». Його урочисте відкриття відбулося 23 травня, у День Героїв, а автором скульптури є заслужений художник України, член Національної спілки художників України Олексій Леонов.
Як розповів у коментарі для сайту «Є ye.ua» заступник Хмельницького міського голови Хмельницького Микола Ваврищук, автори проєкту вже довгий час хотіли встановити скульптуру у місті, тож звернулися до органів місцевого самоврядування з проханням визначити для цього доречну локацію. Проєкт розглянули і погодили місце.
Історія відкриття пам’ятника «Чудо Покрови Пресвятої Богородиці» у Хмельницькому пов’язана з іменем Дениса Монастирського. Скульптура зроблена у пам’ять про нього.
У дендропарку встановили копію вже існуючої скульптури, яка знаходиться на території Софії Київської. Статую можна побачити біля брами Заборовського та решток фундаменту Міленівської церкви ХІ століття. Це робота київського скульптора Олексія Леонова. Митець побачив незвичне видіння у перші дні повномасштабного вторгнення. І у цьому виддінні народився Образ Божественної матері втілений у традиціях Оранти (захисниці), розповів у коментарі для столичного видання.
Після деокупації Гостомеля, коли Денис Монастирський приїжджав на звільнені території, скульптор звернувся до нього із проханням допомогти в розміщенні фігури Покрови у Софії Київській. І посадовець зробив це, оскільки у цьому місці він щоразу відпочивав після напружених робочих відряджень.
Скульптура Богородиці на території Софії Київської. Фото: скріншот з документального фільму “Незавершений політ”
«У нього почуття релігії і віри було щирим, я впевнена, що у найскладніші свої життєві моменти він звертався до Всевишнього. Софія Київська для нього по великому рахунку завжди була таким місцем сили, – розповідає дружина Дениса Монастирського Жанна Вікторівна у документальному фільмі «Незавершений політ». – Після початку війни це взагалі стало місцем, де він міг відновлюватися емоційно і навіть фізично, тому що втома фізична була жахлива у ті дні».
Читайте також: Екскурсія у навушниках: у Гуфі-центрі запрацював аудіогід двома мовами