Дітей виписали з лікарні 18 вересня. Фото: facebook.com/krasylivrada
До сьогодні харчоблок працював.
Держпродспоживча служба у Хмельницькій області видала рішення про призупинення роботи харчоблоку у Красилівському ліцеї. Підставою стали результати проведеної експертизи – у відібраних пробах виявили золотистий стафілокок. Про це повідомив сайту «Є» перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживчої служби у Хмельницькій області Олександр Садов’юк.
Нагадаємо, минулого тижня до Красилівської багатопрофільної лікарні звернулися шестеро учнів ліцею з симптомами харчового отруєння. Діти скаржилися на нудоту, багаторазову блювоту, рідкий стілець та підвищену температуру тіла. Їх госпіталізували.
Тепер, відповідно до припису Держпродспоживчої служби, підприємиця, яка надавала послуги з харчування дітей, має призупинити свою роботу і виправити порушення до 3 жовтня. Зауважимо, що від моменту інциденту з отруєнням до сьогодні їдальня у навчальному закладі продовжувала працювати.
«І лише вчора, 19 вересня о 16:00 годині працівники Головного управління Держпроспоживслужби у Хмельницькій області вручили підприємцю Руслані Максімовій рішення щодо тимчасового призупинення виробництва харчових продуктів», – зазначають у пресслужбі Красилівської міської ради.
У Держпродспоживчій службі кажуть, відповідні приписи видають виключно за фактом підтвердження порушень. «За законом, вони могли самі призупинити роботу їдальні, але вони цього не зробили», – каже Олександр Садов’юк.
Про масштаби забруднення і стан школярів
Як писав сайт «Є», збудник золотистого стафілококу виявили в одного з працівників, у 2-х з 8-ми зразків харчових продуктів та у 6-ти з 50-ти змивів зовнішнього середовища.
За словами лікаря-епідеміолога, заступниці гендиректора обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталії Ткачук, це невеликі масштаби забруднення збудником, інакше кількість постраждалих дітей була б значно більшою.
«Тут можна багато різних гіпотез висувати, але ми говоримо про конкретні речі. Дитина харчувалася на харчоблоці, вживала страву, страва була відібрана і в ній знайшли збудника. У дитини знайшли такий самий збудник. Тобто це є прямий доказ того, що дитина вживала продукти, які були забруднені збудником. Але якщо інша дитина їла те саме і у неї нічого немає, то є багато варіантів: або вона має класний імунітет, або з’їла небагато, або кількість того збудника їй не попала, або збудника не було у тій порції. Але тотального забруднення не було, бо було б багато дітей з подібними зверненнями однозначно. Через тривалий проміжок часу симптоми цього захворювання не проявляються», – зазначила Наталія Ткачук.
Дітей, що постраждали внаслідок інциденту, виписали із лікарні 18 вересня. Наразі вони знову сіли за парти. Інших скарг від учнів за цей проміжок часу не було, каже очільниця Красилівської громади Ніла Островська.
Що далі
Після того, як підприємиця виправить виявлені недоліки, робота їдальні відновиться. «Там мають виправити усі порушення, зробити дезінфекцію. Потім повторно проведеться дослідження. Якщо все буде добре, то 3 жовтня вони розпочнуть знову свою роботу», – зазначив Олександр Садов’юк.
За словами Ніли Островської, наразі відділ освіти напрацьовує варіанти, як забезпечити харчування дітей до 3 жовтня, розглядаючи варіант із залученням кейтерів («виїзна» кухня – авт.). Про розірвання співпраці з підприємицею наразі не думають.
«Можливо, є інші надавачі послуг, але це дуже складно, ми оголошували тендери, але ніхто не хоче цим займатися. А вона вже роками, багато років, з десяток напевно, ці послуги надає і ніколи не було ніяких скарг чи нарікань», – каже Ніла Островська.
Читайте також: На Шепетівщині водій легковика наїхав на велосипедистку: жінку доправили до лікарні