Одеса – це чудове місто. Люди, що побували в ньому одного разу, хочуть приїхати сюди знову і знову. По місту гуляє фраза «всі хочуть народиться в Одесі, але не кожному це вдається»
Заснована в 1794 році, Одеса, як було їй судилося, стала одним з найкрасивіших міст майбутньої України, але до цього їй довелося пережити чимало. Існування під Російською імперією (і хоч вона була заснована Катериною другий, але її син Павло ледь не зіпсував місто), після революції Одеса стала вільним містом, правда пробула вона їм всього 10 днів. Після вона увійшла в Радянський Союз, пережила час окупації, перебуваючи в герцогстві Трансністрія, королівстві Румунія, а пізніше Україна отримала незалежність, і Одеса донині входить до її складу.
Місто дійсно унікальний. Парки, сквери, красиві вулички, цвітіння рослин, спів птахів, шум моря, гул пропливають повз Одеси кораблів. Все це зливається в одне єдине і не повторне, то, що дуже складно забути. Людина, який приїхав до Одеси, захоче в неї повернуться, обов’язково. Це доля будь-якого туриста, що бродив по старих вуличках Молдаванки або ж бродив по фонтану, купався в Чорному морі або розмовляв з місцевими жителями і намагався повторити їх витончений говір, що прекрасно описаний в книгах Бабеля. Приємний помірно-морський клімат з рисами субтропічного, з м’якою зимою, тривалою весною і теплим літом і восени.
Одеса побудована на камені-ракушняку, який добували на Одеських каменоломнях. Зараз на місцях видобутку розташовуються відомі Одеські катакомби, які до сих пір не повністю вивчені. До революції там зазвичай ховалися бандити, а під час Другої світової війни катакомби служили укриттям партизанам. Зараз туди водять екскурсії, але є і відважні хлопці, що спускаються туди одні в пошуках пригод, але не завжди можуть повернутися назад.
В Одесі знаходиться один з найкрасивіших театрів в світі «Одеський державний академічний театр опери і балету». Він справляє враження не тільки на приїжджих, а й на людей, які народилися і виросли в Одесі. Але на цьому пам’ятки міста не закінчуються. Місто прикрашають люди, а в Одесі вони дуже талановиті. Сонька Золота Ручка, Олександр Сергійович Пушкін, Анна Ахматова, Михайло Жванецький, Леонід Утьосов, Маразлі, Воронцов, Дерибас, Рішельє, всі вони так чи інакше були пов’язані з Одесою. Це дуже багатонаціональне місто. Тут є німці, що будували першу трамвайну дорогу, яка зветься Люстдорфської, в центрі на вулиці Єврейській є синагога. Про місто говорять, що тут багато євреїв, але це вже не так. Вони поїхали під час останніх хвиль еміграції. Так само тут багато арабів, турків, болгар, румунів, греків і так далі. Але все нації між собою досить тісно спілкуються. Конфліктів на грунті національності дуже мало.
Одеса взагалі прекрасне місто. Вона дарує радість, тепло, затишок. Чудово і море, що її омиває, і люди, що в ній живуть. Одеса залишає слід в кожному. Зачаровує і сповнює.
[wp-faq-schema title=”FAQ про місто Одеса”]