За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Набір порцелянового посуду та парфумерних флаконів для ванної кімнати. ХІХ ст. Заступниця директора з наукової роботи Олена Радзивілл
До туристичного сезону 2025 року фонди Малієвецького історико-культурного музею, що на Хмельниччині, поповнилися унікальними експонатами.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла заступниця директора з наукової роботи Олена Радзивілл.
З її слів, під час відкриття сезону вона представила два історичні фото кінця ХІХ — початку ХХ ст.
"Одне з них — найдавніше відоме зображення василіянського монастиря на скелі біля Малієвецького водоспаду, друге — селянська родина в полі під час жнив. Ймовірним автором світлин науковці вважають подільського етнографа Юхима Сіцінського".
Василіянський монастир у Маліївцях. Фото кінця ХІХ – початку ХХ ст. Заступниця директора з наукової роботи Олена Радзивілл
Заступниця директора зазначила, що безперечною гордістю колекції став "Портрет невідомої в блакитному", датований 1827 роком, пензля Яна (Яноша) Ромбауера — австрійського та словацького художника.
"Цю рідкісну картину передала музею громадська організація "Малієвецька спадщина". В Україні роботи Ромбауера надзвичайно рідкісні — Національний художній музей у Києві має лише одну".
“Дама в блакитному”. Художник Ян Ромбауер. 1827 р. Заступниця директора з наукової роботи Олена Радзивілл
Крім того, музей отримав сталевий ліхтар кінця ХІХ ст., що вже прикрашає вестибюль, банери з доповненою реальністю в залах, а також нові інформаційні стенди.
"До експозиції готуються порцелянова тарілка XVIII ст., набір парфумерних флаконів, а також кавовий сервіз "tête à tête" на дві особи, який передано музею благодійним фондом "OLOS".
Кавовий сервіз. Порцеляна. Франція. Початок ХІХ ст. Заступниця директора з наукової роботи Олена Радзивілл
Подарунки для музею передала й пані Марія Трофимчук — українка з Чикаго, яка вже багато років є меценаткою Малієвецького палацу.
"Малієвецький музей залишається живим центром культурної пам’яті Поділля, де давнє мистецтво зустрічається з сучасним підходом до збереження спадщини".