За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Надія Кнець вважає, що інтернет-торгівля та магазини конкурують з ринками за покупця, липень 2025 року, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
Віктор Супівський з міста Могилів-Подільський Вінницької області. На Хмельницький речовий ринок приїжджає шостий рік поспіль. Розповів, що тут гуртом купує взуття, а потім його перепродає.
"Взуття ось, "пінка", а в себе будемо торгувати. Нічого, тримаємося, може буде краще. Як кажуть, надіємося на краще", — розповів Віктор Супівський.
Чоловік вважає, що пʼять років тому торгівля була кращою.
"Зараз вже нема такого. Повʼязано, мабуть, з тим, що багато людей виїхало. Звісно, війна "кінчає" базари. Це ще ковіду почалося. Але тримаємося, кращого поки нема. Нічого не працює в нас. Куди підеш?", — розповів Віктор Супівський.
На ринку побільшало контейнерів, які здають в оренду та продають, розповіла Надія Кнець, липень 2025 року, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
Покупчиня Ларина відвідала ринок, аби придбати господарчі товари.
"Кришки для консервування. Називається сад, город і сезон — таке всяке купила. Ціни можуть бути дуже цікаві. В магазинах можуть бути знижки, може бути сезонний розпродаж. Але, якщо мені його треба зараз і сьогодні, то я його купую тут", — розповіла Лариса.
На думку Лариси, через війну на ринку стало менше покупців.
"Все змінилося. Ви бачите, що нема людей, закриті кіоски. Це повʼязано з кількістю людей. Людям зараз не до цього. Я по собі розумію, що якщо раніше я могла купити просто те, що мені подобається, то зараз я думаю: "А чи треба мені це купити, чи ні?". Війна — це основна проблема зараз", — розповіла Лариса.
На думку Надії Кнець, зменшилась кількість покупців, зокрема, і через війну, липень 2025 року, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
Власниця кіоску Антоніна продає джинсові речі. Жінка розповіла, що за 16 років її праці на речовому ринку все змінилося.
"Раніше люди були, ходили. Товар був набагато дешевший. І торгували ми, звичайно. Краще було, набагато краще. Багато було народу, а зараз пустий ринок. Повиїжджали багато, війна багато забрала — ось і ринок спустошив", — розповіла Антоніна.
Ще одна власниця кіоску Лідія Олексюк торгує на ринку 35 років. Розповіла, що активно розвивався він у середині 2000 років, тоді й було більше продажів.
"Я працюю з першого дня. Ще базару не було, не було наших цих магазинчиків. Стояла на розкладачках починала. Потім були і прилавки, і кіоски. Перейшла, може, в 20-25 кіосків. Тоді було дуже багато людей, багато приїжджих. У нас черги стояли, ми не встигали продавати. Найгірше, коли нам доводилось працювати, — це ковід. Якби не ковід і війна, мені здається, ми працювали, заробляли і людям було б добре. Бо на ринку таки ціни набагато дешевші, ніж в магазинах. Бо в мене є й магазини", — розповіла Лідія Олексюк.
За пів року підприємці ринків сплатили до міського бюджету 62 мільйони гривень, липень 2025 року, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
За словами Лідії, кращі дні для роздрібної торгівлі — п’ятниця, субота та неділя. У вівторок і середу — для гуртової.
За словами голови ради профспілки захисту підприємництва Хмельницького Надії Кнець, наразі інтернет-торгівля та магазини конкурують з ринками за покупця.
"І на ринок приходиться вже менше торгівлі. Не приїжджають білоруси. Також через війну мало приїжджають покупців з заходу України. Ринок потрібно розвивати. Планують зробити комплексну програму розвитку ринку, там можна буде розмістити місцеве виробництво, ярмарки та надавати торгові місяця для підприємців", — розповіла Надія Кнець.
Начальник фінансового управління Хмельницької міської ради Сергій Ямчук розповів, що цього року планують зібрати 110-112 мільйонів гривень ринкових надходжень до бюджету міста.
"Близько 11 тисяч платників податків — тих, хто працює на ринку. Надходження в нас за перше півріччя складають 62 мільйони гривень", — розповів. Сергій Ямчук.