Написала — харків’янка, переклала — хмельничанка. Путівник жестовою мовою “Ручна — зручна розмова”: що це

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Перекладачка книги Ольга Рибак. Фото: Суспільне Хмельницький

Авторка-упорядниця розмовника Ганна Ткач від початку широкомасштабної війни евакуювалась з сином з Харкова до Австрії. Відеозв’язком розповідає: ідея створення книги прийшла під час відвідування однієї з міжнародних книжкових ярмарків.

"Мені спало на думку: "От, чому немає книги саме для жестової мови?" Тому що, в принципі, це актуальне питання, особливо зараз, коли наша країна намагається втілити інклюзію якомога більше і краще. Я думала — думала про це. А потім ми зустрілися з Олександром Шарлеєм — видавцем. Я звернулась до громадської організації "Інклюзивно привітні". Познайомили мене з Ольгою Рибак, яка стала перекладачкою на жестову мову, і в нас склалася співпраця. Перший наклад цієї книги був надрукований за кошти Українського інституту книги за той гранд, який ми отримали", — розповіла Ганна Ткач.

Авторка-упорядниця книги Ганна Ткач. Фото: Ганна Ткач

Ганна говорить: її дідусь мав порушення слуху. На його прикладі бачила наскільки закритою від суспільства є спільнота людей з такими проблемами: "Друзі мого дідуся, вони збиралися, вони розмовляли жестовою. І це було от настільки ізольоване. Мені здається, що це трохи несправедливо. Мені б хотілось, щоб це суспільство, могло комунікувати з людьми з порушенням слуху".

Інтерактивна книга "Ручна — зручна розмова" містить у собі не тільки описи та малюнки, а й відеоуроки, розповідає Ольга Рибак. На них можна вийти за допомогою QR-кодів на сторінках. Володіння спільною мовою, каже перекладачка, посприяє діалогу між суспільством та людьми з порушенням слуху.

Інтерактивна книга “Ручна — зручна розмова”. Фото: Суспільне Хмельницький

"І це все-таки прибере певні бар'єри. Тільки достатньо вивчити декілька жестів і почати спілкуватись. Навіть ваш звичайний "привіт", або "до побачення", або "як справи", уже налагодить перший контакт з людиною, яка є жестомовною і має порушення слуху", — говорить Ольга Рибак.

Книга стане у нагоді не тільки дітям, а й дорослим, каже авторка. Перший тираж призначений для бібліотек України. Наступний, за її словами, буде надруковано на початку лютого. Його можна буде придбати у книгарнях та на сайті видавництва.

Новини Хмельницького