За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Директор підприємства, де роблять машини для гуманітарного розмінування, Марат Мінц, листопад-2024. Суспільне Хмельницький
Зі слів механіка Богдана, на підприємстві роблять ремонт різної складності.
"Це бойова машина, яка працює вже два роки, і знешкодила дуже багато мін. Вона підірвалась на протитанковій міні. Хоча, зазвичай, такі машини не використовуються для зняття протитанкових мін. Але вона досить добре це все пережила".
Робочу частину нової машини складено тут, а коробку отримали з Хорватії, зазначив механік.
"Готовою технікою керує оператор. Відстань, якщо не встановлені камери, сягає 150 метрів, оскільки це в зоні осяжності його ока. Оператор має бачити, де він працює. Якщо машина оснащена камерами, можна виносити екран і працювати з двох тисяч метрів".
Підприємство спеціалізується на виробництві сільгосптехніки, для перекваліфікації – навчалися. Зі слів директора Марата Мінца, машини роблять на держзамовлення. Ремонтують їх у цеху та на виїзді.
"Якщо ми розуміємо, що можемо все зробити по місцю дислокації, то виїжджаємо туди і робимо. Якщо щось серйозне, то машини приїздять сюди в цех, і ми проводимо планові роботи на місці".
Готовою технікою керує оператор, листопад-2024. Суспільне Хмельницький
За словами заступника міністра економіки Ігоря Безкоровайного, ця компанія – одна з перших в Україні, яка локалізувала виробництво міжнародних зразків техніки для розмінування. В Україні вже розмінували 35 тисяч квадратних кілометрів території, скільки попереду – точно не відомо.
"Ми знаємо, яка кількість території потребуватиме обстеження. Це 139 тисяч квадратних кілометрів, які ми маємо саме на зараз. Первинне нетехнічне обстеження потрібно зробити на цих 139 тисячах. Після цього треба визначити території, які дійсно забруднені, небезпечні, на яких треба здійснювати розмінування".
Зі слів заступника міністра, у планах за 10 років очистити до 80 % цих територій.