На Хмельниччині їх більше, аніж пів сотні: перші результати службового розслідування щодо оформлення інвалідності прокурорами

Дані, встановлені слідством, стосуються прокурорів з Хмельницької обласної та окружних прокуратур Хмельницької області. Фото: facebook.com/faceprok

Ситуацію обговорять на засіданні Ради національної безпеки та оборони України.

У Генеральній прокуратурі поділилися першими результатами службового розслідування стосовно набуття, ймовірно фальшивої, інвалідності прокурорів у Хмельницькій області. Наразі відомо про 61 особу із «групою», які обіймають посади в місцевих органах прокуратури. Про це повідомив Генпрокурор Андрій Костін.

За його словами, дані, встановлені слідством, стосуються прокурорів з Хмельницької обласної та окружних прокуратур Хмельницької області.

«80 відсотків із них — 50 осіб — отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення. Дуже важливо встановити, за яких обставин вони отримали інвалідність, тому що частка таких співробітників у Хмельницькій області є дуже високою. Ми будемо інформувати суспільство про всі етапи та результати цієї перевірки», – каже Генпрокурор.

Як зазначив Андрій Костін, всі прокурори, щодо яких є сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження, поки це не зробили в рамках кримінальних проваджень.

Оцінювати ситуацію, яка склалася, та розробляти рішення для запобігання таких ситуацій в майбутньому буде робоча група, до складу якої увійдуть міжнародні експерти. Наразі вона перебуває на етапі створення, каже Генпрокурор. Мова йде не лише про прокурорів Хмельницької області. За словами Костіна, перевірятимуть усіх службовців прокуратур, включно з Офісом Генпрокурора.

З приводу оформлення фальшивих інвалідностей відбудеться засідання Ради національної безпеки та оборони України, заявив президент Володимир Зеленський.

«На жаль, у тилу тут, в Україні, стаються речі, з якими жодних ворогів не треба. Це реально внутрішній ворог. Те, що відбувається з МСЕК – медико-соціальними експертними комісіями – та нахабством людей, зокрема прокурорів, які скористалися своїми зв’язками із МСЕК та пооформлювали собі фальшиві інвалідності. Я чекаю від правоохоронців, зокрема передусім СБУ, ДБР, Офісу Генпрокурора, відповідних швидких жорстких рішень. Призначив РНБО», – зазначив він.

Нагадаємо, 16 жовтня видання «Цензор.нет» оприлюднило інформацію про 49 прокурорів з оформленою інвалідністю. У статті йдеться про те, що представники правоохоронних органів, які є у переліку, могли «покривати» незаконну діяльність голови МСЕК Тетяни Крупи задля власних вигод. Після оприлюдненої інформації Офіс Генпрокурора почав службове розслідування. Детальніше про це сайт «Є» писав в матеріалі: Інвалідність прокурорів з Хмельниччини: дані Бутусова, реакція обласного прокурора та заява Офісу Генпрокурора

Читайте також: Футбол. Невдалий 13 тур для подолян та заява про відставку

Джерело

Новини Хмельницького