На Хмельниччині триває збір хмелю: як це відбувається

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Сортування хмелю на спеціальному комплексі, вересень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

За словами працівниці Антоніни Снігур, перед подачею шишок хмелю у сушку їх сортують на спеціальному комплексі: "Я спостерігаю, щоб разом з хмелем не проходили гіллячки чи будь-яке сміття".

Працівниця підприємства Антоніна Снігур, вересень 2024,Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Оператор комплексу Петро Дикий зазначив, наразі на підприємстві сезон збору хмелю. Через це устаткування працює від 10 до 12 годин на добу.

Над збиранням та сушінням хмелю працюють 19 людей, розповів заступник директора державного підприємства "Дослідне господарство "Пасічна" Олександр Покотило.

"У роботі більше залучені чоловіки. Крім того, в господарстві працює багато пенсіонерів. Основна проблема під час повномасштабного вторгнення — брак кадрів. Також бувають перебої зі світлом, але у нас є генератор", — пояснив Олександр Покотило.

Заступник директора державного підприємства “Дослідне господарство “Пасічна” Олександр Покотило, вересень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

За його словами, продукцію постачають по Україні: "Основні наші замовники — пивзаводи, інколи — підприємства фармацевтичної галузі. Ми працюємо не тільки на обласному рівні, але й на українському ринку загалом".

Агроном-хмеляр Олександр Кривий розповів, цього року врожайність хмелю складає 10 центнерів з гектара. У порівнянні з минулим роком це на третину менше.

"Хміль любить і сонце, і вологу. Температурний режим був дуже високий. Крім того, було штормове попередження і град. Ми звикли збирати 15, 18, а найбільше — центнерів з гектара", — пояснив Олександр Кривий.

Агроном-хмеляр Олександр Кривий, вересень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

За його словами, хміль — рослина багаторічна: "Через 2 роки він стає "дорослою" рослиною і може родити від семи до десяти років".

Олександр Кривий зазначив, наразі на підприємстві вирощують два сорти хмелю — "Слов’янка" та "Заграва". Їх використовують у пивоварінні. З чотирьох кілограмів свіжозрізаних шишок виходить один кілограм сухих: "Висушений хміль з вологою 9-10% подається на транспортер і в прес".

Хміль вирощують на площі 30 гектарів, вересень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

За день можуть наповнити 20 мішків по 50-70 кілограм хмелю, розповіла робітниця бригади Галина Федорчук.

За словами Олександра Покотила, наступного року на підприємстві планують збільшити площу вирощення хмелю на 10 гектарів, тоді вона становитиме 40.

Новини Хмельницького