За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Охоронні зони створені на території Гуменецької та Слобідсько-Кульчієвецької сільських територіальних громад, травень 2024, Хмельниччина. Ірина Кліпацька
На території Гуменецької та Слобідсько-Кульчієвецької сільських територіальних громад Кам’янець-Подільського району Хмельниччини створили дві охоронні зони. Їхнє призначення спрямоване на збереження тих видів, що занесені до Червоної книги України.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла заступниця директора Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької обласної військової адміністрації Ірина Кліпацька.
"Охоронні зони мають гнучкий характер, можуть бути адаптовані до умов середовища, що змінюється. Їх створення є одним з найбільш ефективних механізмів збереження біорізноманіття", — пояснила Ірина Кліпацька.
За її словами, на території охоронних зон заборонена господарська діяльність, що може призвести до пошкодження або знищення червонокнижних об'єктів. Дозволено проводити заходи, спрямовані на ліквідацію наслідків аварій та стихійного лиха.
Цибуля коса, травень 2024, Хмельниччина. Ірина Кліпацька
"Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України №499 "Про затвердження Порядку створення охоронних зон для збереження біорізноманіття у лісах та Порядку створення охоронних зон для збереження об’єктів Червоної книги України" на ділянці охоронної зони заборонено випалювати суху рослинність, засмічувати територію, будувати будь-які споруди, прокладати дороги, видобувати корисні копалини, проведення заходів, які можуть спричинити механічне порушення ґрунтового покриву чи зміну гідрологічного режиму", — зазначила заступниця директора Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької ОВА.
Сон лучний, травень 2024, Хмельниччина. Ірина Кліпацька
Ірина Кліпацька розповіла, площа охоронної зони на території Слобідсько-Кульчієвецької громади становить майже 3 гектари, тієї, що у Гуменецькій — близько 6 гектарів: "Зони мають комплексне призначення, оскільки, окрім охорони цибулі косої та сну лучного, поєднують декілька інших об’єктів охорони".
Заступниця директора Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької ОВА пояснила, щоб створити охоронну зону, потрібно, аби наукова організація чи громадська установа вивчила основні риси певної території й надала уповноваженому органу необхідні результати дослідження, що обґрунтовують доцільність її формування.