На Хмельниччині продовжують створювати охоронні зони для збереження червонокнижних рослин

У таких зонах зростають рідкісні рослини, які потребують охорони. Фото: зі сторінки Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької ОВА

Рідкісні рослини на цих територіях потребують охорони.

На Хмельниччині продовжують створювати охоронні зони для збереження для збереження рідкісних видів тварин та рослин. Першу таку охоронну зону, нагадаємо, створили у березні на території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Кармалюкова гора», де мешкають рідкісні червонокнижні види кажанів.

Наразі ж, створили ще дві охоронні зони – на території Гуменецької та Слобідсько-Кульчієвецької сільських територіальних громад Кам’янець-Подільського району. Про це повідомляють в обласному Департаменті природних ресурсів та екології Хмельницької ОВА.

Зазначають, що ці охоронні зони мають комплексне призначення, оскільки окрім охорони цибулі косої (Allium obliquum) та сону лучного (Pulsatilla pratensis), поєднують декілька інших об’єктів охорони.

«Такі зони мають гнучкий характер, можуть бути адаптовані до умов середовища, що змінюється, тому їх створення є одним з найбільш ефективних механізмів збереження біорізноманіття», – пояснюють в Департаменті.

Нагадаємо, механізм створення охоронних зон в Україні створили у 2023 році. На відміну від територій та об’єктів природно-заповідного, охоронна зона створюється доволі швидко – за 30 днів. Для цього погодження лісівників не потрібне – усе вирішуватиме обласна адміністрація. Наприклад, науковці виявили у лісі ділянку, де зростають рідкісні рослини. І щоб їх не знищили під час робіт, навіть пов’язаних з веденням лісового господарства, роблять подання про створення охоронної зони. І створювати такі зони можна не лише для червонокнижних видів, але й для багатьох інших цінних об’єктів для збереження природних екосистем.

Читайте також: Рідкісна рослина зацвіла на півночі Хмельниччини

Джерело

Новини Хмельницького