На Хмельниччині представили картини художника Бориса Негоди

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Виставка картин художника Бориса Негоди . Сергій Щур

На Хмельниччині у Городоцькому краєзнавчому музеї триває виставка картин художника Бориса Негоди "Подільська абетка. Містична сила козацької символіки". В музеї представили 32 роботи заслуженого художника України.

Про це Суспільному розповів заступник начальника відділу культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міської ради Сергій Щур.

За його інформацією, в музеї представили 32 роботи заслуженого художника України, який родом із Хмельниччини. Ці роботи виконані у техніці олійна пастель. За життя Борис Негода любив малювати в різних жанрах та різними техніками.

"Назва виставки "Подільська абетка. Містична сила козацької символіки", яку дав сам художник – не випадкова", — поділився Сергій Щур.

Картини художника Бориса Негоди, січень, 2025, Хмельниччина. Сергій Щур

З його слів, митець цікавився історією Козаччини та досліджував тексти того періоду. Внаслідок цього й написав картини, які увійшли до колекції.

"Борис Негода дуже любив читати старі тексти. Зокрема, він досліджував козацькі тексти XVII століття. Зрозуміло, що письмо, ті шрифти відрізнялися від сучасних, і він, на основі своїх знань виробив свій власний козацький алфавіт. Фактично, кожна картина – це графічне зображення літери на фоні сюжету".

Підпис однієї з картин Бориса Негоди, січень, 2025, Хмельниччина. Сергій Щур

Сергій Щур розповів, що кожній картині автор давав назву – своєрідний епіграф.

"Наприклад, буква "Ю", то ми читаємо підпис "Юдолі не загнати нас в ярмо" і так до кожної літери, відповідно, ось такий цікавий авторський підпис".

За словами Сергія Щура, художник помер у 2020 році, але картини раніше потрапили в приватну колекцію. Їхній власник для виставки надав твори безплатно.

"Свого часу ці картини придбав Микола Гуменюк. З того часу ці роботи на загал не виставлялися, а зараз картини можна побачити в Городку, далі вони повернуться в Київ і будуть знаходитися там, де вони до цього часу були. Це фактично, перше повернення цих робіт на Поділля".

Як розповів Сергій Щур, виставка триватиме до кінця січня, відвідати її можна безплатно.

Новини Хмельницького