За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Когенераційна установка, встановлена безкоштовно у рамках проєкту USAID у Кам’янець-Подільському комунальному підприємстві “Міськтепловоденергія”. Хмельницька обласна адміністрація
На об’єктах комунальної теплоенергетики Хмельницької області встановлено 32 когенераційні установкиКогенераційні установки — це обладнання, яке з газу може виробляти електрику та тепло.. Десять з них встановили за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Ще 15 когенераційних установок планують залучити в область найближчим часом.
Про це на своїй Facebook-сторінці написав начальник Хмельницької ОВА Сергій Тюрін.
Зокрема він зазначив, що нещодавно у Кам'янці-Подільському розпочали роботу додаткові джерела генерації електричної та теплової енергії — когенераційні установки, які місто отримало безкоштовно у рамках проєкту USAID за сприяння Міністерства інфраструктури України.
"Завдяки когенераційним установкам об’єкти тепло- та водопостачання забезпечуються власною електроенергією, що надзвичайно важливо в умовах критичної ситуації в енергетичній сфері. Крім того, локальна електрогенерація в межах громади дозволить розвантажувати загальнодержавну енергосистему, що в свою чергу полегшить ситуацію, коли є дефіцит електроенергії. Так, дві когенераційні установки, введені в експлуатацію, зможуть генерувати близько 2 мВт електроенергії", — написав Тюрін.
Начальник Хмельницької ОВА також нагадав, що ще дві когенераційні установки були введені в експлуатацію у Кам'янці-Подільському навесні.
Загалом на об’єктах комунальної теплоенергетики області, зі слів Сергія Тюріна, уже встановлено 32 когенераційні установки. 15 — у місті Хмельницькому, 11 — в Кам’янці-Подільському, 4 — у Старокостянтинові та 2 — у Шепетівці.
"У 2023 році за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) три комунальні підприємства області та Хмельницький національний університет отримали загалом десять когенераційних установок. Чотири з них отримало КП "Міськтепловоденергія" у Кам'янці-Подільському, три — Старокостянтинівське КП "Тепловик", дві — Шепетівське ПТМ. Ще одну когенераційну установку було передано Хмельницькому національному університету", — повідомив Сергій Тюрін.
За його словами, наразі Хмельницька обласна адміністрація працює над тим, щоби найближчим часом залучити ще 15 когенераційних установок в область для забезпечення роботи комунальних закладів з теплозабезпечення в громадах регіону.