Візуалізація індустріального парку на Теофіпольщині. Фото: facebook.com/zimertal
Підприємства будуть взаємодіяти між собою.
На Теофіпольщині планують побудувати індустріальний парк, який забезпечить щонайменше 1500 нових робочих місць. Проєкт передбачає використання моделі циркулярної економіки: коли відходи від підприємств переробляють і вони знову стають ресурсом.
Ділянку для створення індустріального парку, який має стати майданчиком для переробного виробництва, відвели поблизу місцевого цукрозаводу.
Старт будівельних робіт запланований на 2025 рік. Запуск виробництва перших учасників, згідно з розрахунками, буде у 2026-2027 роках.
За словами Теофіпольського селищного голови Михайла Тененева, для громади це унікальний проєкт. Про ініціативу та її перспективи далі – в матеріалі сайту «Є».
Концепція індустріального парку «Теофіполь Екопарк»
Індустріальний парк «Теофіполь Екопарк» задуманий як універсальний комплекс для підприємств, що спеціалізуються на виробництві сировини та готової продукції з використанням целюлози. Згідно з концепцією, тут можуть розташуватися:
- виробництво паперової маси, паперу та картону
- виробництво шпалер та паперових канцелярських виробів
- виробництво біогазу та біометанолу
- виробництво біопластику
- виробництво тари та харчова промисловість
- альтернативна енергетика тощо.
Недалеко від території, де хочуть побудувати промзону, працює один із найбільших за потужностями українських цукрових заводів. Тож, каже Михайло Тененев, це стало основним фактором того, щоб зробити індустріальний парк екологічним. Щоб шляхом переробки він перетворював відходи знову в ресурс.
«Біоенергетика буде основною перевагою цього парку. Всі відходи від цукрового заводу перетворюються в енергетику і знову ж таки використовуються для реалізації на цих підприємствах. Це конкурентність на зовнішніх ринках. У світовій практиці такий підхід вже доволі активно використовують», – пояснює посадовець.
Вартість проєкту та джерела фінасування. Зображення: facebook.com/zimertal
На якому етапі роботи
Під індустріальний парк відвели земельну ділянку площею 31 гектар. Вона вільна від забудови і наразі поростає травою. Раніше це були землі цукрозаводу, передані у тимчасове користування працівникам, каже Михайло Тененев.
Ділянка має рівну поверхню й розташована близько до автодороги обласного значення, тож у 2021 році з’явився задум розташувати на ній індустріальний парк. А цьогоріч 30 серпня на сесії Теофіпольської ради депутати затвердили концепцію індустріального парку.
«Зараз ми подаємося на Міністерство, щоб зареєструвати індустріальний парк в Єдиному реєстрі. Це орієнтовно 45 днів. Поки триватиме цей процес, ми проведемо конкурс на визначення компанії, яка буде управляти індустріальним парком та підпишемо з нею договір», – каже селищний голова.
Про відведену земельну ділянку. Зображення: facebook.com/zimertal
Плани, переваги і перспективи
За словами Михайла Тененева, основні роботи полягають в підведенні комунікацій і створенні дорожньої інфраструктури. У концепції їх початок закладений на 2025 рік. Але, зі слів посадовця, за умови сприятливої погоди вони можуть стартувати навіть раніше. Перші учасники, згідно з концепцією, у 2026-2027 роках вже запустять свої виробництва. Повноцінне функціонування індустріального парку прогнозують у 2028 році.
Наразі про намір розмістити тут свої виробництва заявили декілька підприємств.
«Попередньо, скажемо, ці два підприємства, які планують тут розміститися, займуть 20-30 відсотків індустріального парку. Планово вони можуть створити вже біля 1500 тисячі робочих місць», – зауважує очільник Теофіпольської громади.
За словами Тененева, наповнення бюджетів всіх рівнів від роботи індустріального парку складатимуть понад 2,5 мільярда гривень.
Та, каже він, переваги не лише у робочих місцях та інвестиціях.
«Створення нових переробних виробничих підприємств дасть можливість залучення сюди нових мешканців. Це, до речі, одна з великих проблем сільської місцевості – відсутність робочої сили. Усі говорять про те, що треба робочі місця. Але доводиться констатувати, що важко знайти того, кому працювати. Тому ми вже готуємо вже певні інвестиційні плани, щоб залучати сюди людей. У планах – співпраця з Міністерством реінтеграції. Аби люди, які покинули свої домівки через війну і знаходяться в місцях тимчасового перебування, не можуть знайти роботи… Ми зможемо зробити їм таку пропозицію. Відповідно, громада ставатиме більшою. Відповідно, буде більше потреб, і більше послуг, товарів, роботи тощо», – резюмував Михайло Тененев.
Етапи реалізації проєкту. Зображення: facebook.com/zimertal
Планові результати діяльності індустріального парку. Зображення: facebook.com/zimertal
Читайте також: Для Хмельницької обласної лікарні придбають томограф за 35 мільйонів гривень