За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Замішування бетону, жовтень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький
Упродовж трьох днів на базі цементного заводу на Хмельниччині викладачі та майстри виробничого навчання з 29 закладів профтехосвіти України опановували нові бетонні технології. Наразі вони швидко розвиваються. Тепер сучасним тенденціям у виготовленні бетону й цементу навчатимуть учнів спеціалізованих ліцеїв і коледжів.
Про це Суспільне Хмельницький розповів експерт українсько-швейцарського проєкту "EdUP" Максим Пеховка.
Майстриня з виробничого навчання Харківського центру інноваційних технологій Наталія Машталір зазначила, випробувала суміш цементу з замінником вапна. Вона вийшла легкою, еластичною і пластичною.
Майстриня з виробничого навчання Харківського центру інноваційних технологій Наталія Машталір, жовтень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький
"Мулярам-штукатурам можуть згодитися навички виробництва будівельних сумішей за сучасними технологіями. Особливо йдеться про такі міста, як поруйнований російськими обстрілами Харків. Будівництво потрібне в наш час", — розповіла Наталія Машталір.
Лариса Рожанська приїхала на конференцію з Краматорська. Вона — викладачка вищого професійного училища, в якому є будівельні спеціальності. За її словами, бетонярі потрібні вже зараз і будуть необхідними в післявоєнному майбутньому.
Викладачка вищого професійного училища Лариса Рожанська приїхала з Краматорська, жовтень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький
"Не буде в нас війни, і ми будемо все відбудовувати. У нас в Краматорську дуже багато руйнувань і буде дуже багато роботи. В нас до війни навіть почали будувати лікарню 3D. Це проєкт турків", — зазначила Лариса Рожанська.
Керівник організації з виготовлення 3D принтерів, який друкує бетонні частини й цілі конструкції Дмитро Коритько з Київщини розповів про еволюцію бетону: "Спочатку у нас був просто бетон, в 19 столітті — залізобетон, зараз — 3D бетон".
Дмитро Коритько, жовтень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький
Експерт проєкту Максим Пеховка зазначив, науково-практична конференція відбулася в межах українсько-швейцарського освітнього проєкту "EdUP" за підтримки Міністерства освіти і науки України. За його словами, Україні вже зараз потрібні кваліфіковані бетонярі-спеціалісти, які б володіли сучасними технологіями виготовлення бетону.
"З бетонярами кризова ситуація, оскільки всі нормативні документи для освіти — дуже застарілі. Розвиток цієї професії потрібен, тому що однозначно буде відновлення. Ця професія буде на ринку праці необхідна", — розповів Максим Пеховка.
3D принтер, який друкує бетонні частини й цілі конструкції, жовтень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький
Конференцію проводили на цементному заводі на Хмельниччині, бо тут є відповідна база і налагоджено співпрацю, зазначила керівниця проєктів персоналу підприємства Наталія Турчак: "У нас є досвідчені фахівці, працівники, які зараз готові ділитися своїм досвідом. В нас є необхідна база знань і обладнання".