Про це повідомляє Суспільне, пише Depo.Хмельницький.
За словами фермера Олександра Машталера, використовує лише органічні добрива. Каже, десять років експериментує над виведенням сорту, який би добре зберігався до весни.
Понад десять років він вирощує кавуни. Цьогоріч у нього на 25 сотках — 12 сортів різної форми, розміру та кольору.
“Вони пристосовані до різних умов вирощування. Їм наш клімат дуже добре підходить”, — каже Олександр Машталер.
Темнозелені кавуни, показує фермер, — це сорт “Баронеса”. Він може бути як рання продукція, а також може бути як середній. І десь до півтора-двох місяців він може зберігатися.
А от гібрид “Чарльстон Грос”, зі слів фермера, може зберігатись до трьох місяців. Видовженої форми американський гібрид кавуна обрав для вирощування за його смакові властивості.
Наступний гібрид привабив, каже Олександр Машталер, своєю невибагливістю та збирається десь у середині жовтня.
Жовті видовжені – гібрид кавуна, дині та ананасу виростає, каже, від трьох до шести кілограмів. Маленькі круглі смугасті плоди — гібрид кавуна з ананасом на смак нагадує манго і дуже соковитий. З однієї рослини виростає до п’яти кавунів, які дуже швидко дозрівають і мають тонесеньку шкірочку.
Всі свої кавуни Олександр Машталер вирощує з розсади. Її, говорить, в наших умовах висаджує, залежно від погоди, десь після 15-20 травня.
Фермер розповідає, що десять років експериментує над виведенням сорту, який би добре зберігався до весни.
“І деякі результати в мене є — кавун зберігається до лютого та має непогані смакові якості. Тут ось росте такий гібрид кавуна, який буде зберігатися до лютого-березня. Ягоди будуть на полі до перших морозів”, — каже Олександер Машталер.
Читайте також: Бахча на Хмельниччині : Аграрії висадили понад 10 га кавунів