Кількість випадків лихоманки Західного Нілу в Хмельницькому зросла: що відомо про перебіг хвороби

В Хмельницькій інфекційній лікарні за неповний місяць лихоманку Західного Нілу підтвердили у 6-ти пацієнтів. Фото: з архіву редакції

Одна з пацієнток, через пізнє звернення до лікарів та супутні захворювання, померла.

На Хмельниччині продовжують фіксувати випадки лихоманки Західного Нілу, вірусної хвороби, яка передається через укуси комарів. За неповний місяць в Хмельницькій інфекційній лікарні такий діагноз підтвердили у 6-ти пацієнтів.

Як повідомила сайту «Є ye.ua» директорка медзакладу Оксана Піддубна, одна з пацієнток через пізнє звернення до лікарів та супутні захворювання, померла. Лихоманку Західного Нілу в неї підтвердили посмертно.

«Шестеро пацієнтів – четверо чоловіків та двоє жінок починаючи з вересня перебували на лікуванні в Хмельницькій інфекційній лікарні з діагнозом гарячка Західного Нілу. П’ятеро пацієнтів вже одужали, їх виписали з медзакладу. На жаль, маємо один летальний випадок: пацієнтку лікарям не вдалося врятувати через пізнє звернення за медичною допомогою та розвиток важкого ускладнення гарячки – менінгоенцефаліту, а також інсульту. На тлі діагнозу менінгоенцефаліт і було лабораторно підтверджено лихоманку Західного Нілу. Також відомо про ще один випадок випадок лихоманки – у чоловіка, який лікувався в Хмельницькій міській лікарні», – зазначає Оксана Піддубна.

За її словами, раніше випадків цього захворювання на Хмельниччині не фіксували.

«Не пригадую, щоб в лікарні були такі випадки. Можливо колись і був якийсь одиничний, але щоб така кількість за місяць – такого не було», – додає вона.

За словами медикині, всі пацієнти під час госпіталізації скаржились на різке підвищення температури тіла до понад 39 градусів, головний біль, біль у горлі, м’язах, суглобах і спині, слабкість та нудоту.

«У 4-х з госпіталізованих із них був діагностований менінгоенцефаліт (запалення мозкових оболонок – прим. авт.), двоє пацієнтів мали гарячково-суглобову форму хвороби. Вік захворівших – від 20 до 70 років, 5 із них – мешканці Хмельницького», – зазначають в медзакладі.

За словами лікарів, хвороба починається гостро – з ознобу і швидкого підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від 2 до 6 днів. При важкому перебігу може розвиватися менінгіт або енцефаліт.

Нагадаємо, як раніше повідомляв головний державний санітарний лікар Хмельницької області Микола Габрикевич, перші випадки лихоманки Західного Нілу у Хмельницькому зафіксували наприкінці серпня. За його словами, від людини до людини ця хвороба не передається.

«На гарячку Західного Нілу хворіють також тварини, а переносять цю хворобу перелітні птахи, – пояснює він. – Концентрація вірусу в них надзвичайно висока. Комарі кусають інфікованих птахів чи тварин, а потім переносять вірус людям. Сприйнятливість до інфікування в людей до цієї лихоманки досить висока – до 80-ти відсотків».

Як вберегтися

В Україні з початку року зареєстрували вже понад пів сотні випадків інфікування вірусом лихоманки Західного Нілу. Найчастіше хворіють на гарячку Західного Нілу влітку та восени.

Особливо вразливими є люди в місцях великої концентрації комарів і птахів: працівники тваринницьких комплексів і птахоферм, люди, які живуть біля водних об’єктів, а також мисливці, туристи, лісівники, військовослужбовці, які тривалий час перебувають біля води чи на заболоченій території.

Тож щоб уникнути інфікування гарячкою Західного Нілу передусім варто берегтися від комариних укусів. А якщо помітили в себе симптоми грипу чи ГРІ невдовзі після укусів комарів, не займайтеся самолікуванням, а негайно зверніться до лікаря.

Читайте також: COVID-19: медики розповіли про епідситуацію в Хмельницькій області

Джерело

Новини Хмельницького