За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Роботи художниці Олени Мурашкіної в обласній бібліотеці для молоді. Суспільне Хмельницький "Місто боролося, і наші герої, докладаючи неймовірних зусиль, залишалися там до самого кінця".
Олена Мурашкіна розповіла про свою картину "Бахмут".
Ця робота є однією з вісімнадцяти, представлених в експозиції "Життя крізь війну" і монумент літака став єдиним орієнтиром, за яким можна було впізнати місто після російського вторгнення.
Художниця поділилася, що спочатку писала картини лише про рідний Маріуполь.
"Моє місто під окупацією, воно в моєму серці, і я вірю, що ми його повернемо. Але я також підмітила, що відбувається в Україні, попри Маріуполь. І це також великий біль, що наші міста руйнуються".
За словами Олени Мурашкіної, особливе місце займає картина "Азов" з українськими захисниками на фоні "Азовсталі".
"Це люди, які не дозволили окупувати мій Маріуполь у 2014 році, я це добре пам'ятаю, і які у 2022 році зупинили росіян, не давши їм пройти далі на Запоріжжя, на Дніпро, і хто знає, куди ще".
Роботи художниці Олени Мурашкіної в обласній бібліотеці для молоді. Суспільне Хмельницький
Художниця зауважила, що це картина-нагадування про оборонців Маріуполя, які зараз у полоні, що захоплюється тими людьми, котрі виходять щоп’ятниці в середмістя Хмельницького на мирні акції в їх підтримку.
"Після повернення, коли відчуваєш, що тебе покинули всі, коли знаходишся в бульбашці, що не пропускає світло того, що Україна тебе чекає, що відбувається в нас тут, і коли вони приходять і бачать це, лише цей емоційний порив вже вартує всього".
Зі слів організаторки Оксани Березської, оновлену виставку розмістили в обласній бібліотеці для молоді й триватиме вона місяць.
"Діти та молодь активно підтримують і пропонують популяризувати цю тему, щоб наше суспільство не забувало про наявні проблеми".
Художниця Олена Мурашкіна поділилася, що мріє доповнити цю виставку картинами про закінчення війни.