За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Жінки родин військових беруть участь в проєкті, в межа якого навчають безкоштовно шиттю, квітень, 2025, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
Дружина військового Оксана Михальчук розповіла, що не мала досвіду роботи зі швейною машинкою. Тепер під час навчання пошила самостійно скатертину.
"Її мали пошити за однією технологією, але виявилося, що зроблено неправильно. Тепер я все розпорю та виправлю помилки".
Мати військового Наталія Безносюк поділилася, що навчається шиття для саморозвитку.
"Є в мене внучки, яким я б хотіла щось пошити власноруч".
Майстер виробничого навчання Віта Савчук розповіла, що понад місяць тривають курси. Практику поєднують з теорією.
"Ми пройшли тренувальний період. Ми прошили всі стібки, складки кишені. Фартушок ми прошили з оздобленням. Тобто вони от шили всі зі смужечкою з оздобленням, тобто, це складна робота".
Зі її слів, за планом ще шитимуть, зокрема худі, спідницю та халат. Загалом навчатимуться жінки два з половиною місяці в державному навчальному закладі "Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг".
Директорка закладу Евеліна Царьова зазначила, що їхній заклад став партнером з реалізації проєкту.
"Курсанти повністю забезпечені всім необхідним інструментом, матеріалами та навчання проходить в наших швейних майстернях".
15 жінок із родин військовослужбовців у Хмельницькому безкоштовно навчають швейної майстерності, квітень, 2025, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький
За її словами, навчаються учасниці у будні по шість годин. Кожна з них отримає сертифікат після закінчення та матиме спеціальність швачки.
"Що дасть можливість їм успішно працевлаштуватися на сучасні швейні підприємства, або відкрити власну справу".
Директорка ветеранського простору Катерина Луцик розповіла, що проєкт створений підтримати центри допомоги родин ветеранів і націлений на кілька сфер.
"Надання безпосередньо інформаційно-консультативних послуг, друга складова — це розбудова самих просторів. Третя — це перекваліфікація та економічна підтримка самих родин".
Вона зазначила, що проєкт відбувається за підтримки Українського жіночого фонду та уряду Великої Британії.
"Він відбувається за підтримки Українського жіночого фонду та підтримки уряду Великої Британії. Вони фінансують повністю реалізацію цього проєкту, як забезпечення команд, забезпечення спеціалістів, облаштування простору так і безпосередньо саме навчання".
Катерина Луцик розповіла, що, окрім шиття, родичі військових також мають можливість безкоштовно навчатися IT та перукарському мистецтву.