Інтегрований підхід до лікування геморою: поєднання медичного втручання, дієти та способу життя

Кровоточиві виразки, як ще називають геморой, – це судинні ураження, розташовані в анальному каналі. Їх роль полягає насамперед у герметизації ануса та захисті його від механічних пошкоджень під час дефекації [1]. У здорової людини вузли практично не прощупуються і непомітні. Гемороїдальна хвороба може бути діагностована, коли вузли збільшуються і виштовхуються за межі прямої кишки. Тоді з’являються неприємні симптоми геморою, серед яких насамперед слід згадати наступні:

  • свербіж;
  • печіння;
  • відчуття неповного випорожнення кишечника;
  • дискомфорт у ділянці прямої кишки;
  • кровотеча;
  • біль [3].

Реліф про свічки допоможуть вам впоратися з цими симптомами.

Лікування геморою

Гемороїдальна хвороба зазвичай розвивається поетапно. На першій стадії шишки, що кровоточать, зазвичай невидимі і не випадають – можуть виникати лише незначні кровотечі. Коли відбувається їх зміщення під гребінь, крові може бути більше. У запущеній стадії вузлики випадають. Весь процес супроводжується набряком і сильним запаленням, що викликає біль і відчуття розпирання в анальній ділянці. На останній стадії захворювання може виникнути тромбоз вен прямої кишки [2]. При такому стані слід якомога швидше проконсультуватися з проктологом. При великих ураженнях застосовують хірургічне лікування, яке передбачає розсічення тромбу. Важливо знати, що існують різні методи лікування. Одні з них – фармакологічні препарати, що мають протизапальну, протинабрякову дію та підвищують натяг венозних судин [3].

Домашні засоби від анального варикозу

На ранніх стадіях захворювання не обов’язково одразу звертатися за ліками від геморою. Багатьом людям допомагають домашні засоби, які усувають набридливі симптоми. Найпопулярніші з них – постільні ванночки та обмивання області навколо ануса теплою водою (однак її температура не повинна перевищувати 40 градусів за Цельсієм). У воду можна додавати кору дуба, ромашку, каштан або деревій. Для тих, хто бореться з аномальною кровоточивістю вузлів, також рекомендуються ванночки з лавандовою або розмариновою олією [2]. Крім того, важливе значення має правильне харчування. Перш за все, продукти, багаті на клітковину, не повинні бути відсутніми в цьому раціоні. Крім того, рекомендується випивати щонайменше два літри води щодня. Якщо вищезазначені методи не допомагають, тоді можуть допомогти ліки від геморою.

Дієта та зміна способу життя

  1. Вживання достатньої кількості рідини: вживання достатньої кількості рідини, віддаючи перевагу воді, допомагає підтримувати м’які випорожнення, що знижує ризик подразнення гемороїдальних вузлів під час дефекації.Рекомендована норма – 2-2,5 літра рідини на день.
  2. Клітковина в раціоні: овочі, фрукти та цільнозернові продукти багаті на клітковину, яка допомагає регулювати травлення, запобігати запорам та полегшувати симптоми геморою.Однак уникайте надмірного споживання насіння, яке може механічно подразнювати анальну ділянку і посилювати симптоми.
  3. Відмова від певних продуктів: шоколад, міцний чай, кава, міцний алкоголь, червоне вино, горіхи, продукти, що викликають метеоризм, тваринні жири та гострі спеції можуть посилити гемороїдальні симптоми у деяких людей.Обмеження вживання цих продуктів може допомогти полегшити симптоми [1].

При анальному варикозі також важливо забезпечити регулярне харчування та уникати тривалого сидіння. Крім того, уникнення надмірного напруження під час дефекації, зведення часу відвідування туалету до мінімуму та дотримання особистої гігієни після кожного випорожнення також може допомогти полегшити симптоми геморою [2].

Якщо у вас турбують неприємні симптоми геморою, варто спробувати свічки Реліф. Вони неодноразово доводили свою ефективність. Реліф про свічки інструкція допоможе вам більш детально дізнатися про цей препарат, та про те, як його використовувати. Ціна на Реліф про свічки досить лояльна та доступна для кожного.

Література

1. Тутченко, М. І., Андрієць, В. С., Клюзко, І. В., Марчук, С. Ф., Яковенко, А. А., Кравцов, Д. І., … & Андрієць, Ю. В. (2013). Патогенетичне лікування гострого геморою. Здоровье мужчины, (4), 58-61.

2. B. Havlickova. Topical corticosteroid therapy in proctology indications /Aliment Pharmacol Ther/ 2010 – 31 (Suppl 1), P.23.

3. D.J.Carucci, R.Scott, C.Perce, D.J.Innes, G.T.Rodeheaver, J.G.Kennedy, R.F.Edlich. Evaluation of Hemostatic Agents for Skin Graft Donor Sites / JBCR. 1984. – Vol.5. No4. P.321-323

Новини Хмельницького