За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Сержант з позивним “Шерп” тренується в скелелазанні, листопад 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
У війську "Шерп" з серпня 2022 року. Попри чисельні спортивні травми не хотів сидіти на місці – став спецпризначенцем.
"Перша моя ротація була в ліси Кремінної. Задачі різні були: від розвідки до зачистки, тобто, не було якось монотонної, подібної задачі. А потім усюди потрошки".
За словами сержанта, воювати вчився у побратимів-сержантів.
"Вчили мене дуже досвідчені сержанти, які до повномасштабного вторгнення служили в ССО, вчилися, відточували свої навики, а вже під час нього вже застосовували в дії. І, мабуть, передавався їхній досвід, не з книжок чи курсів".
Тепер бойовий сержант із псевдо «Шерп» вже ділиться своїм досвідом і вчить військових у шостому полку Сил спеціальних операцій "Рейнджер", який навесні цього року сформували на Хмельниччині.
"Основна задача сержанта поділитися своїм досвідом, не довести, а показати, як це працює. Ми не даємо якогось канону виконання чи аксіоми, головне, щоб людина думала. Боєць, якщо він думає, гнучкий, у нього більше шансів вижити".
Сержант з позивним “Шерп”, листопад 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький
"Шерп" розповів, що у день сержанта, 18 листопада, міркує над місцем сержанта у війську.
"Це, мабуть, фундамент, основа бойової одиниці, тому що офіцер – це голова, а сержант – хребет. І, чим він міцніший, тим міцніше тіло. В офіцера дуже багато задач — думати, аналізувати, планувати, а сержант їх виконує і відчуває.
За словами військового, бути сержантом під силу не кожному.
"І не кожен, хто носить лички сержанта, є сержантом за покликанням. Він може бути сержантом із колосальним досвідом, та не в змозі реально аналізувати, вмотивувати, втримати той кістяк, тому що він має бути ще і соціальним клеєм, хоч би що там було".
"Шерп" запевнив, що готовий і надалі ділитися бойовим досвідом. З ним і – за ним вкотре їде днями.