Які ціни на розсаду на продовольчому ринку Хмельницького

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Розсада на центральному продовольчому ринку Хмельницького, травень 2025, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Галина не перший рік доглядає та продає розсаду. За її словами, має в асортименті різні сорти. Проте, не зважаючи на великий вибір, — люди не поспішають купувати.

"Завжди розпочинався сезон раніше, цього року всі остерігаються особливо помідору брати, тому що заморозки були. Та ми надіємося, що в третій декаді травня вже буде потепління і все гарно буде продаватися", — розповіла продавчиня Галина.

За словами Галини, ціни на розсаду майже не відрізняються від минулорічних. Капуста, перець та томати коштують від 60 до 80 гривень за порцію, у якій від 12 до 15 садженців.

Серед покупців білокачанної і Володимир. Чоловік каже, що ціна майже не піднялася, придбав сорт "Амагер" за 60 гривень.

"Минулого року купив 20 штук, то 20 штук так і виросло", — розповів покупець Володимир.

Ліна — продавчиня із тридцятирічним досвідом вирощування та реалізацією розсади. За її словами, перед тим, як саджанці потраплять на ринок, їх попередньо "загартовують", розкривають теплиці на 2-3 дні. Жінка радить зараз висаджувати капусту, адже прохолодна погода сприятлива для неї.

"Треба капусту посадити до Миколи, а Миколи в нас 20 травня. Як в народі говорять: "До Миколи не сади ніколи баклажанів, помідорів, перцю". Після Миколи погода вже стає стабільною теплою, немає граду, немає цих вітрів, тоді рекомендую садити помідори, баклажани, перець та огірки", — розповіла продавчиня Ліна.

Продавчиня Наталя має в асортименті, зокрема, перець та томати. За її словами, краще висаджувати їх у ґрунт, коли настане тепло.

"Взяли, витягнули з горщика, викопали ямку й посадили. Важливо, що перчики люблять підливатися, підгодовуватися, а помідор треба обробляти від хвороби. Ну, і так будете мати гарний врожай", — розповіла продавчиня Наталя.

На думку голови громадської організації садівників, городників і дачників Івана Заверюхи, на вирощування городини впливає не лише погода.

"Городні культури такі, як капуста та перець в зв'язку з тим, що є різні сорти, ми їх купуємо на ринку. Можливо, ґрунт не підходить, бо по Україні є різні типи ґрунтів. Посівний матеріал, який використовують там, де він уже плодоносив, то йому легше трошки. От перець посадили, але не може він якось. Носимося з ним, закриваєм, прикриваєм, поливаємо. Ввечері прикриваємо його, тому що холодно. Холод пішов, а він вже все, закрутилося листя, він пожовтів і на цьому все", — розповів Іван Заверюха.

Новини Хмельницького