Як не провалитися під лід: у Хмельницькому рятувальники нагадали правила поведінки на кризі

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Інформаційний рейд хмельницьких рятувальників на Південний Буг. Фото: Суспільне Хмельницький

З початку січня на Хмельниччині одна людина загинула на воді, провалившись під лід. Про це Суспільне Хмельницький розповів заступник начальника Хмельницького районного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій області Олександр Ленюк під час інформаційного рейду на замерзлий Південний Буг. Там сьогодні рятувальники нагадували хмельничанам та місцевим рибалкам правила поведінки на кризі.

За словами рятувальника, безпечна для людини товщина льодового покриву на водоймі становить сім сантиметрів, але про це часто забувають ті, хто взимку виходить на лід, серед них і ті, хто полюбляє зимову риболовлю.

Хмельницький рибалка Ігор полюбляє взимку рибалити на Південному Бузі. Фото: Суспільне Хмельницький

Хмельницький рибалка Ігор розповідає, що на кригу виходить з п'ятирічного віку.

"Бувало, що провалювався на кризі — і на Дністрі провалювався, і тут, але це не відбиває охоти порибалити взимку. Раз провалився, другий, і потім приходить розуміння, як треба ходити по кризі. Перед тим, як вийти на лід, треба гупнути, поміряти лід. Якщо лід п'ять сантиметрів, при моїй вазі менше центнера я можу йти сміливо", — каже чоловік.

Рейд хмельницьких рятувальників, під час якого вони нагадують рибалкам правила поведінки на кризі. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами рятувальника Олександра Ленюка, безпечна для людини товщина льоду має становити не менше семи сантиметрів.

"Працівниками ДСНС практично щоденно за мінусової температури проводяться інформаційні рейди з заходів безпеки на льоду. Ми пояснюємо, що якщо на кригу виходить група осіб, то товщина льоду на водоймі має бути мінімум 12-15 сантиметрів, і вони повинні пересуватися по замерзлій поверхні на відстані не менше 3 метрів один від одного. Рибалки, які замаються зимовою риболовлею, лунки повинні робити на відстані 5-6 метрів лунка від лунки", — радить рятувальник.

Рибалка на замерзлому Південному Бузі у середмісті Хмельницького. Фото: Суспільне Хмельницький

На зимову риболовлю, каже Олексій Тепля, виходить не заради риби, а задля задоволення.

"Для мене це чисто відпочинок — прийти, свіжим повітрям подихати, з друзями зустрітися. Товщина льоду має бути мінімум 5-7 см, а тут сьогодні 10-15 см, то можна й не боятися", — розповідає чоловік, якого ми зустріли на Південному Бузі у Хмельницькому.

Сьогодні, 16 січня, на лід Південного Бугу в середмісті Хмельницького вийшло два десятка рибалок. У вихідні дні, за словами рибалки Ігоря Лампака, їх виходить понад сотню.

"Буває, що в спину штовхають один одного. Бачать, що клює, треба бурити, це ж таке діло", — говорить він.

Рибалки на Південному Бузі у Хмельницькому. Фото: Суспільне Хмельницький

Зі слів заступника начальника Хмельницького районного управління ДСНС Олександра Ленюка, у січні цього року в Хмельницькій області зафіксовано загибель однієї людини на воді. Минулого року таких випадків було 47. У них двоє людей потонули, провалившись під лід.

Новини Хмельницького