Як Хмельницький готується до нового опалювального сезону

На котельні, яка обслуговує центральну частину міста, регламентні роботи вже виконали. Фото: МТРК “Місто”

Ставку роблять на когенераційні установки, які у випадку блекауту, зможуть забезпечувати котельні електрикою.

У Хмельницькому триває підготовка до опалювального сезону. До зими регламентні роботи проведуть на усіх 72 котельнях та 26 центральних теплових пунктах комунального підприємства, йдеться у сюжеті МТРК «Місто».

Серед запланованого – капремонт трьох газових котлів та одного твердопаливного, заміна 4 кілометрів старих мереж та придбання генераторів.

«На комунальному підприємстві є 63 генератори. На 100 відсотків ми наразі ними не забезпечені і змушені будемо докупляти під час ремонтного періоду. Водночас на критично-важливих котельнях потреба закрита», – каже головний інженер МКП «Теплокомуненерго» Борис Кизима.

За словами міського голови Олександра Симчишина, третій рік поспіль через повномасштабну війну місто готується до найгірших сценаріїв перебігу опалювального сезону. Адже росія цілить по цивільних об’єктах енергетичної і критичної інфраструктури.

Як і в минулі опалювальні сезони, ставку роблять на когенераційні установки, які у разі блекауту зможуть забезпечувати котельні електрикою. Таких Хмельницький має 15. До наступного опалювального сезону на них мають виконати планові обслуговування.

«Ми на виробництві електроенергії власній змогли забезпечити роботу котелень: дати людям тепло і гарячу воду. Навіть зараз, коли є великі відключення, частину котелень ми переводимо повністю в автономний режим. Вони не споживають електрики, вони виробляють електрику для власних потреб і десь понад 2 мегавати віддають у загальну енергомережу», – каже Олександр Симчишин.

Готується до зими і Хмельницькводоканал. Зараз, каже міський голова, працюють з партнерами, аби когенерація була і на цьому підприємстві. У попередні роки для Водоканалу придбали потужні генератори.

«Зараз активно працюємо над системою нашого водопостачання, тому що всі знають, що Хмельницький качає воду понад 30 кілометрів. І це теж насправді проблема. Завдання стоїть навіть у випадку, якщо немає електроенергії кілька діб, забезпечити водопостачання бодай погодинно. Щоб накачувати резервуари, давати людям, знов накачувати і давати», – розповідає мер міста.

Медичні заклади також мають генератори. А у випадку відсутності газу зможуть обігріватися твердопаливними котлами. Крім цього для хмельничан на випадок довготривалих відключень готують низку кризових пунктів на базі бюджетних установ. Там цілодобово буде вода, світло, тепло, інтернет та зв’язок.

Детальніше у сюжеті:

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте також: Нічна атака ракетами й дронами 22 червня: на Хмельниччині працювала ППО

Джерело

Новини Хмельницького