За інформацією: Суспільне Хмельницький.

У цьому році бригади каналізаційних мереж щодня виїжджають на 10-15 викликів про забої, січень-2026 року. Суспільне Хмельницький
Зі слів слюсаря каналізаційних мереж Івана Кондрахіна, їх спорядження доводиться вдосконалювати.
"Ось такий ніж придумали, щоб робити краще забої по каналізації. Що він дає? Він розбиває жир, розбиває навіть ті онучі — рубає".
Віктор Гураль розповів, як пробивають забій.
"Вставляється труба, йдемо до упору до забою, знаходимо, проходить дріт, значить піде вода. Значить забій зроблено".
Як розповів начальник служби каналізаційних мереж "Хмельницькводоканалу" Євген Савченко, минулого року на чистку колодязів працівники служби виїжджали 16 тисяч разів.
"Зношеність мереж приходить десь на відсотків 40 за кількістю кілометражу. Багато труб прокладені ще з 1960 років. Цього року в нас щодня поступає десь 10-15 забоїв".
Євген Савченко розповів, чому стаються засмічення каналізаційних мереж.
"Бо багато хто каналізаційну мережу використовує не за призначенням. Вони використовують її як смітник. Лінія не здатна пропустити якісь великі частини й трубопровід тим самим забиває".
Різні речі знаходять у каналізаційних трубах та колодязях.
"Починаючи від найпростішого — це рушники скидають в каналізацію, шини, скати. Нещодавно взагалі хтось коляску скинув".
За словами Євген Савченка 400-кілометрову каналізаційну мережу Хмельницького обслуговує 5 аварійних бригад.
