Хмельницький відвідало американське подружжя, яке біжить марафон до лінії фронту

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Американське подружжя у Хмельницькому, 19 вересня 2024. Суспільне Хмельницький

Американське подружжя Тайлер та Ніккі Чей біжить 1200-кілометровий марафон від румунського кордону до лінії фронту в Запоріжжі. З ними на велосипеді цю саму відстань проїжджає американець Райан Біртчер. Сьогодні вони відвідали Хмельницький.

Суспільному розповіли: марафон – проєкт "Ні… можу заради України", мета якого – підтримати українців у війні та нагадати про нашу країну світу.

"Ми не можемо битися у вашій битві, не можемо розв'язати ваші проблеми. Але ми можемо бути з вами у найскладніший час. Я знаю, що ви всі дуже втомились і я хочу вас надихнути, щоб ви продовжували йти вперед. Я знаю, що ви виграєте цю війну", — каже велосипедист Райан Біртчер.

Бігуни Тайлер та Ніккі Чей, а також велосипедист Райан Біртчер розпочали свій шлях у Закарпатській області, на румунському кордоні.

"Ми йшли через Яремче, Івано-Франківськ, Тернопіль і зараз ми тут", — каже Райан Біртчер."В нас був чудовий досвід спілкування з людьми в різних містах. Куди б ми не забігали – люди нас приймали із дуже відкритим серцем. В Тернополі ми поїхали відвідати один зі шпиталів. Там я зустріла матір пораненого солдата. Ця жінка підійшла до мене, була дуже люб’язною зі мною і відчула, що мої руки були дуже холодними. Вона зняла з себе куртку і віддала мені", — розповіла бігунка Ніккі Чей.

Їхня ціль – здолати 1200 кілометрів до лінії фронту в Запоріжжі. Це – приблизно 28 марафонів, 5 днів на тиждень, розповів велосипедист Райан Біртчер. Франківщина, Тернопільщина та Хмельниччина – це 30% їхнього шляху. Бігунка Ніккі каже: весь цей час довелося і чути сирени, і спускатись в укриття.

"Скажу чесно, наша родина за нас дуже переживає. Ми розуміємо всю небезпеку перебування тут. Але українці зіштовхуються з цим кожного дня".

Проєкт, в рамках якого американці долають марафон, має назву "Ні… можу заради України", каже Райан Біртчер. Проєкт підтримує капеланський батальйон "Маріуполь".

"У них в Маріуполі було дуже багато різних проєктів, таких як дитбудинок і реабілітаційні центри. Ми хочемо переконатися, що всі ці проєкти продовжать жити і допомагатимуть маріупольцям, незалежно від того, де вони перебувають. Ми віримо, що всьому світу зараз треба підтримувати Україну".

З його слів, подальший маршрут марафону не розголошуватимуть з метою приватності та безпеки.

Новини Хмельницького