За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Центр рекрутингу у Хмельницькому, листопад 2024. Суспільне Хмельницький
36% з усіх кандидатів, які звернулися до Центрів рекрутингу української армії на Хмельниччині — це жінки. За цим показником область на четвертій позиції в Україні.
Які посади обирають жінки та як відбувається процес рекрутингу, розповів Суспільному уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець.
Людмила Бардецька – бойова медикиня. Служить на одному з найгарячіших напрямків фронту. Каже, мала медичний досвід, тому пішла рятувати життя воїнів.
"З першого дня повномасштабної війни за кілька годин знайшла центр місцевої тероборони Хмельниччини, де без черги взяли, на посаду бойового медика. На даний час чула про рекрутинговий центр. Куди також би звернулась на посаду медика".
До Хмельницького рекрутингового центру жінки приходять рідше, ніж чоловіки, розповіла його працівниця Наталя Селявіна.
"До нас звертаються фармацевти, медикині, бухгалтери, саме жінки за спеціальністю. Але можуть вони піти і на інші посади. FPV-дрони цікавлять часто жінок. Ну, оператором, наприклад".
Всі перед службою проходять навчання 45 днів. Більшість жінок, каже рекрутерка, посаду шукають за місцем проживання.
"По-перше, обмежена кількість цих посад. По-друге, це посади, які передбачають виїзди на бойові позиції. І до нас відсоток, від тих жінок, які звертаються – це або дружини вже діючих військовослужбовців, які так само хоче служити".
Дехто бажає поєднати роботу і службу.
"Вона подивилася сюжет теж про "бойових відьом". Тобто — це жінки, які допомагають, але вони на місці постійно. В нас таких поки немає. В госпіталь, так само шукають".
У рекрутинговому центрі, говорить Наталя Селявіна, кандидаток сконтактовують із військовими частинами.
"Надаємо контакти, людина спілкується із представником військової частини, якщо все підходить, надається після співбесіди рекомендаційний лист. З цим рекомендаційним листом людина вже направляється в ТЦК. У ТЦК оформляється особова справа, направляється на військово-лікарську комісію".
36% з усіх кандидатів, які звернулися до центрів рекрутингу української армії на Хмельниччині — це жінки, розповів уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець.
"Загалом по Україні середній показник – це 19%. Попереду, в порівнянні з іншими областями по цьому показнику – Тернопільська, Чернівецька та Чернігівська області".
За словами Олексія Бежевця, жінки обирають такі посади.
"Це діловоди, кухарі, медики, звісно. Але є певна тенденція і все більше жінок цікавляться також бойовими посадами – це оператори різних видів озброєння і військової техніки. Це оператори дронів, снайпери".