За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Рука Андрія після останньої здачі крові, липень 2024, Хмельницький. Ольга Шевцова
Заступник директора Хмельницького обласного центру служби крові Ярослав Столяр зазначив, взяти кров з артерії неможливо: "Чоловік здав повноцінну дозу — 450 мілілітрів. З артерії ми ще ні в кого не брали кров. Можливо, медсестра з першого разу не потрапила в вену, така ситуація ймовірна".
Ярослав Столяр пояснив, після забору крові донор має дотримуватися деяких правил: не знімати пов'язку дві години та не працювати фізично: "Якщо людина знехтувала правилами звичайно можливе певне відхилення".
Андрій розповів, що правила поведінки після здачі крові знає: "Медсестра зробила мені пов'язку на руку. Я сів на велосипед і спустився з гірочки, бо працюю у центрі міста. Через дві години зняв пов'язку. Приблизно через годину відчув, що в мене починає набрякати й синіти рука. До вечора ці ознаки посилились".
За словами чоловіка, наступного дня пішов у Хмельницький обласний центр служби крові на консультацію до лікаря й медсестри: "Вони мені сказали робити компреси".
Андрій під час лікування, липень 2024, Хмельницький. Ольга Шевцова
Андрій зазначив, після компресів на руці з'явився висип. Лікар УЗД, де чоловік робив обстеження судин, порадив йому лягати в лікарню.
Лікарка-терапевт денного стаціонару другої поліклініки Світлана Сухоряба розповіла, Андрій лікувався на денному стаціонарі три дні, після чого його виписали на амбулаторне доліковування. Медикаменти він купував за свій кошт.
"Попередній діагноз у пацієнта — алергічний контактний дерматит. Йому надали медичну допомогу. Він застосовував мазь чи примочки місцевої дії на поверхні шкіри. Була незначна гематома в ділянці зап'ястка", — пояснила Світлана Сухоряба.
За словами Андрія, хоче розслідування випадку не через матеріальні витрати на лікування, а через своє здоров'я: "Набряк в мене зійшов, але буває, уночі німіє рука, через що прокидаюся від болю".
Ярослав Столяр зазначив, щоб розпочати службове розслідування, потрібна офіційна заява від скаржника: "Для розслідування потрібно створити комісію, яка буде його проводити. Вона має все перевірити й подати зібрану інформацію директору. Він на підставі доказів приймає рішення".
Адвокатка Оксана Вітязь розповіла, визначати, хто в цій ситуації винен, мають експерти. За її словами, довести провину медиків складно, але можливо.
"Таких випадків, на жаль, дуже багато, однак практики у нашій області мало. Необхідно бачити обсяг матеріалів і медичну документацію. Мають бути призначений ряд судово-медичних експертиз. Мінімальний строк, за який експертиза може зробити висновки, це пів року, максимальний — три роки", — пояснила адвокатка.
Андрій зазначив, доводити справу до суду не хоче, тому ніякої заяви не писатиме. Проте він звернувся до Національної служби здоров'я України.
"Мені дуже неприємно, коли я наступного дня звернувся в обласний центр служби крові з проблемою, у якій не винний, була певною мірою бездіяльність. Медики мали якось виявити свою ініціативу, помогти мені", — пояснив чоловік.
За його словами, після цього випадку він не припинятиме здавати кров, але робитиме це не раніше, ніж повністю вилікується.