Фермери збільшили поголів’я, а люди навпаки – зменшили: на Хмельниччині утримують майже 100 тисяч корів

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

На одному з підприємств області 335 дійних корів, квітень-2025. Суспільне Хмельницький

Прибирають в корівнику кожні 3 години й частіше автоматично, доїння також автоматизовано — у спеціальному залі. Молоко збувають на завод у цій же громаді.

"Ціна останнім часом впала на 5 гривень. Було 23 гривні 50 копійок – це з ПДВ".

Стадо збільшують щороку. Зараз будують четвертий корівник. Зі слів Леоніда Харчука, молочний напрямок на Хмельниччині є перспективним.

"В масштабі Україні поголів’я корів зменшилося. Всі східні області, які теж тримали поголів’я велике – там вже немає".

На підприємстві зараз працюють 28 людей, практично всі – жителі громади. Через війну не вистачає працівників на "чоловічі" професії, зізнається Леонід Харчук.

"Потрібні і трактористи, і водії-навантажувачі".

Підприємство розташоване в селі Іршики Старокостянтинівської громади. В громаді молочним скотарством займаються три таких же, розповів Суспільному заступник Старокостянтинівського міського голови Олег Борикін. Також цим напрямком займається місцеве населення.

"Сьогодні люди утримують близько 2 тисяч корів. У фермерських господарствах у нас утримуються близько 700 голів. Це дійних".

Кількість поголів’я корів у порівнянні з минулим роком збільшилася за рахунок підприємств, квітень-2025. Суспільне Хмельницький

За його словами, фермерські збільшили поголів’я, а місцеві відмовляються від цього напрямку діяльності.

"Молодь, в основному, виїздить у місто на хорошу зарплату, на хороші умови проживання. В селі лишаються люди похилого віку. Вони вже не в змозі тримати корів".

Новини Хмельницького