Причиною зменшення рівня води у Дністрі стала потреба покриття дефіциту електроенергії . Фото: Держагенство водних ресурсів України/ fb
Загалом на сьогодні наповнення Дністровського водосховища складає близько 65 відсотків від звичайних обсягів.
Днями у мережі почали ширитись відео, у яких йдеться про суттєве зниження рівня води у річці Дністер у Хмельницькій та Чернівецькій областях. Очевидці пишуть: води так мало, що подекуди річку можна просто перейти вбрід.
Чому ж це відбувається? Як пояснили в Укргідроенерго, воду з Дністровського водосховища використовують, аби закриту потребу, пов’язану з дефіцитом в енергосистемі після російських атак.
Рівень води знизився через те, що Дністровська ГЕС збільшила виробництво електроенергії, якої не вистачає в загальній системі країни. А наростили спускання води з водосховища, щоби турбіни ГЕС працювали на повну.
Унаслідок цього рівень впав не лише у Дністрі, але й у його притоках, які протікають на Хмельниччині та Буковині. Натомість в Івано-Франківській та Тернопільській областях Дністер лишається повноводним, пише BBC.
Загалом на сьогодні наповнення Дністровського водосховища складає близько 65 відсотків від звичайних обсягів. В Укргідроенерго запевняють, що це не є критично.
«28 травня позначка рівня води у верхньому б’єфі становила 114,38 метрів. Для порівняння – у 2022, через маловоддя та низький рівень припливу, вона становила 112,57 метрів, – кажуть у відомстві та додають, – З середини квітня скидні витрати з Дністровської ГЕС були вимушеним заходом для підтримання стабільної роботи енергосистеми. З 15 травня скиди з Дністровського водосховища відповідають встановленим нормам. Наразі ситуація стабілізувалася, інтенсивне спрацювання водосховища припинилося».
Підписатися на канал "Є" в Youtube
Читайте також: Чому екоактивісти виступають проти добудови енергоблоків Хмельницької АЕС