Директора та співробітників ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза» судитимуть за постачання фальсифікованої продукції у дитсадки Кропивницького

Посадовців “Хмельницької маслосирбази” обвинувачують у виробництві та поставці фальсифікованого масла до дитсадків у Кропивницькому. Фото: khm.gov.ua

За матеріалами слідства, вони порушили технічні умови виробництва солодкововершового масла «Селянське» торгової марки «Зелений Хутір».

Директор та двоє співробітників ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза» постануть перед судом. Їх обвинувачують у виробництві та постачанні фальсифікованого масла до дитсадків у Кропивницькому. За версією слідства, представники компанії, діючи у змові, порушили технології виробництва і використали домішку, яка небезпечна для харчування дітей. Про це повідомили у Кіровоградській окружній прокуратурі.

Окрім директора ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза» Сергія Сакіна, серед фігурантів справи – його заступник та завідувач лабораторії товариства. Згідно з матеріалами слідства, вони допустили порушення технічних умов, за якими виготовляється солодковершкове масло «Селянське» торгової марки «Зелений Хутір». Продукцію зі зміненим складом вивели на ринковий обіг.

«Закупку та поставку 1 тонни фальсифікованого продукту до дитячих садочків міста Кропивницького здійснено товариством, директор якого достовірно знав про невідповідність його якості», – каже керівник Кіровоградської окружної прокуратури Володимир Рубан.

За трьома висновками експертиз, масло містило домішки немолочного жиру, наявність якого не тільки не допускається, а є небезпечною насамперед для дитячого харчування. Це також підтвердили у Держпродспоживчій службі, кажуть в прокуратурі.

Слід зазначити, що обидва товариства фактично перебувають у власності колишніх народних депутатів України, уродженців Кропивницького, та є багаторічними постачальниками подібної продукції до закладів освіти області.

Такі дії посадовців призвели до обігу на ринку України небезпечної продукції загальною вартістю понад 1 млн гривень та завдали збитків державі на суму майже 300 тис. гривень.

Фігурантам справи загрожує кримінальна відповідальність. Їх судитимуть за фактом зловживання службовим становищем та заволодінням чужим майном за попередньою змовою осіб задля умисного введення в обіг на ринку України небезпечної продукції (частина 4 статті 191, частина 2 статті 28 та стаття 227 Кримінального кодексу України). Наразі обвинувальний акт вже скерували до суду.

Читайте також: За психологічне насильство над дітьми та чоловіком хмельничанці загрожує обмеження волі

Джерело

Новини Хмельницького