Дідух заввишки майже два метри зберігається у музеї на Хмельниччині

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Дідух заввишки майже два метри зберігається у фонді Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, грудень 2024, Хмельниччина. Інна Швець

Інна Швець розповіла, в українській культурі з дідухом пов’язано багато різдвяних традицій. Він є символом урожаю, добробуту та багатства.

"У Святий вечір господар дому вносив дідух до будинку, промовляючи: "Дідух до хати, біда з хати", і ставив на покуті. Для його створення використовували необмолочені колоски з першого снопа жита, пшениці чи вівса. Прикрашали сухими квітами, ягодами калини, різнобарвними стрічками. Існувало повір’я, чим багатше виглядав дідух, тим більше урожаю буде наступного року. Святковий сніп мав перебувати в оселі тиждень, інколи його залишали до Водохреща. Після свят дідух спалювали, щоб випустити душі покійних пращурів у небо та оберегти родину від злих сил", — пояснила Інна Швець.

З її слів, дідух, що зберігається у фонді Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, подарунковий. Його у 2012 році працівники відділу культури міської ради передали на зберігання.

Новини Хмельницького