День міста Хмельницький

Хмельницький – українське місто адміністративного значення, обласний центр Хмельницької області. Так стверджують «сухі» енциклопедичні джерела. На справді ж, це мальовниче місто, що розташувалося ближче до південно-західного кордону нашої України та є одним із соціальних, культурних та промислових центрів країни.

Сьогодні в Хмельницькому проживає більше 200 тис. осіб. Містяни шанують своє місто, пишаються його славетною історією та видатними особистостями, що вийшли з цього мальовничого краю.

Як і в більшості міст і містечок країни, в Хмельницькому також є свій власний день, в який прийнято святкувати День міста, запрошуючи до свята жителів та гостей обласного центру.

Коли святкують День міста Хмельницький?

Деякі українські міста мають свою «фіксовану» дату народження (заснування, прим. ред.), а деякі, навпаки, святкують День міста у перші/другі/останні вихідні якогось конкретного місяця. Такі питання вирішуються на рівні місцевої громади. В Хмельницькому святкують такий день у останні вихідні вересня, якщо конкретніше – то в останню неділю вересня.

Чи випадково обрана дата, коли природа зазвичай балує різким потеплінням та яскравим «бабиним літом»? Гадаємо, що ні. Бо Хмельницький особливо чарівний восени, коли дерева розмальовані всіма відтінками зелених, жовтих, червоних та помаранчевих кольорів…

Святкування Дня міста Хмельницького у 2019 році

Зазвичай, міста святкують свої дні з великим розмахом, пропонуючи громаді та гостям доєднатися до яскравих культурних, спортивних та розважальних дійств. В дні свята на вулиці міста Хмельницького виходять крамарі, митці, спортсмени та артисти, щоб запропонувати гостям святкові концерти, ярмарки, розпродажі та марафони.

Цей рік не став виключенням. Основне дійство, як завжди, відбувалося на центральній сцені, що розташована біля театру Шевченка. На цей раз місцева влада запросила на концерт до Дня міста таких відомих виконавців, як «Альоша», гурт «Друга ріка» та гурт «Каднай».

Окрім цього, на центральних площах та вулицях проходив марафон святкових заходів. Серед них можна окремо винести яскраві фото проекти – фотовиставка, а також фотосесія з Хмельвілем та його супергероями. Відомий столичний художник Антон Логов презентував на День міста свої картини на інсталяції.

У неділю для гостей та містян також були різноманітні розважальні заходи, а святкування закінчилося яскравим фаєршоу, а також тематичною вечіркою «Ретро-Хмельвіль».

Офіційна влада, традиційно, прийняла участь у святкуванні Дня міста зранку у суботу, зібравшись на загальний молебен за тих, хто поклав життя за мирну Україну, мирний Хмельницький, вшанувала бійців-хмельничан, хто поклав своє життя на сході України. Треба зазначити, що в спільній молитві взяли участь представники всіх релігійних конфесій, які офіційно є на території міста Хмельницький.