Чому замість місячних можуть з’являтися темно-коричневі виділення

Організм жінки дуже складний, але вміння спостерігати за ним та слухання себе може допомогти з вчасним визначенням проблеми. Нерідко гінекологи чують наступне запитання: чому з’являються темно-коричневі виділення замість місячних? Постараємося чітко на нього відповісти.

Причини появи

Виділення з жіночої піхви являється стандартним явищем, але тільки у тому випадку, якщо не супроводжується появою крові та больовими відчуттями. Коричневий колір свідчить про склад крові, являється ознакою порушення гормонів, може бути симптомом гінекологічного захворювання.

Часто молоді дівчата стикаються з коричневими виділеннями, які приходять замість місячних. Причин декілька:

  • Гормональний розлад – настає перед справжнім менструальним циклом, з цього приводу не варто хвилюватися.
  • Статева інфекція – виникає при незахищеному статевому акті. Якщо під час сечовипускання один з партнерів відчуває печіння або різь, варто звернутися до лікаря, адже це каже про появу інфекції, яку треба одразу лікувати.
  • Сильний стрес, надмірне навантаження, звичайна хвороба – викликані гормональним розладом, якщо жінка постійно або декілька місяців не займалася сексом.
  • Гормональна контрацепція – коли жінка постійно вживає протизаплідні таблетки або має спіраль, дане явище являється нормою. Такі засоби впливають на кількість та тривалість місячних, зводять їх до мінімуму.
  • Несподівана вагітність – поки яйцеклітини кріпиться до матки, незначні виділення зрозумілі та безпечні.

Для перестрахування все ж таки варто звернутися до гінеколога, зробити аналізи, пройти медичний огляд. Таким чином, ви зможете виключити негативні причини появи, такі як інфекція. При наявності порушень своєчасне лікування допоможе позбавитися проблем вчасно, не приведе до більшого негативу.

Ознака хвороби

Якщо критичні дні не прийшли вчасно, на тесті ви бачите тільки одну смужку, появилися темно-коричневі виділення, така ситуація може бути ознакою захворювання, наприклад, запалення ендометрії (слизова матки, наявність в ній інфекції, кіста яєчника). Також це можуть бути хвороби, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, гонорея, ВІЧ, СНІД тощо). Дана ситуація також може бути ознакою клімаксу, якщо жінці вже 45+.

Коли виділення змінюються на менструацію, появляється неприємний аромат, варто сходити до лікаря. Краще контролювати будь-які збої, що відбуваються в організмі. Обирайте перевіреного гінеколога, якому ви повністю довіряєте.

Деякі захворювання не лікуються, але розвиток можливо призупинити, спостерігати за ними, завдяки чому ви уникнете ускладнень. При появі порушення не треба зволікати, а одразу звертатися до фахівця.

Передчасно бити тривогу та накручувати себе не варто, поки обстеження не дало результатів. Сучасні медичні технології пропонують різноманітні методи терапії, кваліфікованих гінекологів. Вони надають допомогу, до кожного підбирають індивідуальний підхід.

Новини Хмельницького