Минулого тижня учні 9-х класів влаштували акцію під стінами своєї школи. Фото: з архіву редакції
Петиція з проханням забезпечити повну загальну середню освіту на базі цієї школи набрала необхідну кількість голосів.
Петиція на адресу Хмельницької міської ради з проханням забезпечити повну загальну середню освіту на базі школи №12 у Хмельницькому, тобто, продовжити набір учнів у цій школі в 10-і класи, набрала необхідну кількість голосів. Станом на 7 квітня 2024 року петицію підписали 529 осіб із 500 необхідних.
Наразі, як повідомляють у відділі роботи із зверненнями громадян міської ради, міський голова доручить її розгляд компетентним виконавчим органам міської ради, котрі нададуть йому пропозиції щодо підготовки відповіді автору петиції із відповідними обґрунтуваннями.
Нагадаємо, цьому передували протести учнів СЗОШ №12 у Хмельницькому та їхніх батьків проти рішення припинити набір у 10-і класи. Минулого тижня вони з цього приводу влаштували акцію під стінами своєї школи.
Нагадаємо, СЗОШ №12 з вересня 2023 року мала стати ліцеєм зі структурними підрозділами «Гімназія» та «Початкова школа». Тобто, тут мав відбуватися освітній процес для учнів 1-12 класів. Утім, вже на засіданні виконавчого 26 березня цього року було прийняте рішення винести на сесію міської ради питання про внесення змін до Плану формування мережі закладів загальної середньої освіти Хмельницької міської територіальної громади на 2023-2027 роки. Мова йде якраз про припинення набір в 10-і класи в СЗОШ №12. Відповідно – очікується реформування закладу в гімназію зі структурним підрозділом «початкова школа», тобто, навчанням учнів до 9-го класу включно.
Чому так відбувається, у коментарі сайту «Є ye.ua» пояснив заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак.
«Відповідно до Закону «Про освіту» наразі відбувається трансформація мережі закладів освіти, – зазначає Михайло Кривак. – Раніше ми створили початкові школи, а минулоріч міська рада ухвалила рішення створити 18 ліцеїв. 17 було створено. Щодо СЗОШ №12, на базі якої мав бути ще один, 18-й ліцей, то процес цей так і не відбувся. З різних причин. Десь в якийсь момент, коли це потрібно було зробити, директор школи, який був на той час, цього не зробив. А потім замовив проєктно-кошторисну документацію (ПКД) на будівництво укриття. У документації було зазначено замовника – СЗОШ №12 і зроблено ПКД на цей заклад. Це теж стало причиною, чому не можна було змінити тип і назву навчального закладу. Тож на даний момент цей ліцей не відбувся».
Додає, що цього річ переглянули план трансформації мережі навчальних закладів міста і прийняли рішення створити на базі СЗОШ №12 гімназію, а не ліцей.
«Це буде оптимально для цього мікрорайону, – каже Михайло Кривак. – За законом передбачено, що на певних територіях мають бути ліцей і низка гімназій. В Ракове з першої спроби ліцеями були визначені на той час СЗОШ №8, НВК №9 та СЗОШ №12. Це забагато. Тож нещодавно з директорами цих шкіл ми провели обговорення, де вони висловили своє бачення з цього приводу. В СЗОШ №8 вирішили зберегти статус ліцею у форматі одного класу, адже там навчаються діти з особливими потребами, а школа пристосована до потреб інклюзивного навчання. Нова директорка СЗОШ № 12 не виявила впевненості, що з командою зможе побудувати ліцей. Відтак визначили, що цей статус матиме НВК № 9 (нині нова назва – ліцей №9). Він поступово припинить набирати учнів у 1- класи і вони підуть навчатися у 12-у школу. А бажаючі навчатися в 10-х класах з 12-ї школи зможуть продовжити навчання в ліцей № 9. Проживаючи в одному районі це не буде проблемою. Адже буде тут і гімназія, і ліцей».