Бюджетники однієї з громад Хмельниччини з листопада не отримують зарплату

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Колаж: Світлана Крентовська/Суспільне Хмельницький

Старокостянтинівська міська громада, що на Хмельниччині, заборгувала працівникам бюджетних установ 11 з половиною мільйонів гривень заробітної плати. Затримка виникла через вилучення з міського бюджету військового податку, що становить 41% від всіх доходів громади.

Про це Суспільному розповіла начальниця фінансового управління міської ради Валентина Камінська.

За її словами, весь "військовий" податок, в тому числі й заробітну плату, що належить до захищених статей, держава вилучила.

"І платити працівникам – нічим. З інших витрат ці кошти місто взяти теж не може", — каже жінка.

Проте влада звернулась до уряду з проханням залишити в бюджеті реверсну дотацію – кошти, які громада має виплачувати до держбюджету. Ними, зазначає Валентина Камінська, громада зможе погасити заборгованість.

Валентина Камінська розповіла про заборгованість по зарплаті працівникам бюджетної сфери, 20 грудня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

"Ми отримали відповіді з Міністерства фінансів, також від Асоціації міст України. І вказано, що Міністерство фінансів, враховуючи наші звернення та інші звернення, подало пропозиції до Кабміну, щоб прийняли зміни до Постанови 57 "Порядку умов надання додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам", — зазначає Валентина Камінська.

З її слів, якщо Кабмін оперативно зреагує на прохання та залишить реверсну дотацію, "бюджетникам" зможуть виплатити всю заробітну плату до кінця року.

Процедуру вилучення в громад "військового" податку центральній владі варто було продумати краще, розповіла Суспільному адвокатка Руслана Слободянюк.

"Треба в цьому розподілі дійсно підходити індивідуально до кожної громади. Одні громади отримали більше, інші – менше. І те, що одні громади витрачали кошти не за цільовим призначенням, не означає, що потрібно карати всіх. Я думаю, що питання в законі, який прийняли, варто доопрацювати", — пояснює Руслана Слободянюк.

За її словами, зараз єдиний вихід для громади, для якої "військовий" податок був найбільшим джерелом доходів – це суспільний розголос та продовження звернень до центральних органів влади.

Новини Хмельницького