Майже 80% опитаних позитивно оцінюють ініціативу добудови атомних блоків на Хмельницькій АЕС. Фото: Міненергетики
Найбільше добудову енергоблоків підтримує молодь та мешканці східних областей.
Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг 17 червня 2024 року схвалив законопроєкт про добудову енергоблоків №3 і №4 на Хмельницькій АЕС.
Тоді 19 громадських організацій виступили проти. Пояснюючи це тим, що у законопроєкті про добудову ХАЕС не враховується поточний стан споруд, які почали будувати у 1980-х роках і залишили незавершеними майже на 40 років.
Також активісти зазначали, що ще одним ризиком є те, що для добудови планують використати старе російське обладнання з недобудованої болгарської АЕС «Белене». Це, стверджувли представники екоруху, не відповідає національним інтересам України та може становити загрозу для енергетичної безпеки країни.
Днями соціологічна група «Рейтинг» провела соціологічне опитування і дізналася, як зараз люди ставляться до добудови енергоблоків.
Згідно з дослідженням, майже 80% опитаних позитивно оцінюють ініціативу добудови атомних блоків на Хмельницькій АЕС (41% – цілком позитивно, 36% скоріше позитивно). Проте 17% досі виступають проти.
Загалом, найбільше добудову енергоблоків підтримує молодь та мешканці східних областей. Скрін з ratinggroup.ua
Також, варто зазначити, що під час соціологічно опитування у людей запитали, чи економлять вони зараз електроенергію.
В результаті виявилось, що абсолютна більшість – 96% опитаних намагаються заощадливо використовувати електроенергію з них 74% намагаються робити це завжди, а 22% – час від часу. Також 4% взагалі не заощаджують.
Чи заощадливо українці використовують електроенергію. Скірн з ratinggroup.ua
Щоб більше людей хотіло економно використовувати електроенергію, 83% респондентів вважають доцільним впровадити грошові компенсації за зменшення споживання електроенергії.
Фінансову ініціативу за заощадливе зберігання електроенергії частіше підтримують опитані старшого віку. Скрін з ratinggroup.ua
Читайте також: «CODEX»: на Хмельниччині видали книгу, присвячену архітектурі Славути