За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Собака з притулку гріється на сонці, Хмельницький. Сергій Гриньков
У Хмельницькому притулку для тварин знайшли прихисток 159 собак, більшість із яких пережили складні життєві обставини, але щодня отримують турботу, їжу та шанс на краще майбутнє.
Про це Суспільне Хмельницький розповів завідувач притулку Хмельницького міського КП "Спецкомунтранс" Сергій Гриньков.
За його словами, у притулку знайшли прихисток 159 собак, більшість із яких пережили непрості долі.
"Тут дбають про чотирилапих друзів щоденно — забезпечують їм їжу, воду, догляд та медичну допомогу. Але головне, що вони отримують — шанс на нове життя".
Сергій Гриньков зазначив, що притулок обладнано виключно для собак.
"Більшість тварин живуть у вольєрах, а кілька — мають можливість бігати у спеціально огородженій зоні. Вони соціалізовані й не становлять небезпеки для відвідувачів або інших тварин. Для хворих, стареньких або інвалідів облаштовано окреме тепле приміщення з обігрівачем. Після стерилізації собаки утримуються у спеціальних вольєрах, де проходять період відновлення".
Мешканці притулку на вигулі, Хмельницький. Сергій Гриньков
Завідувач притулку розповів, що годування тварин відбувається близько 10-ї години ранку.
"До цього часу працівники прибирають вольєри та забезпечують собак свіжою водою. У холодну пору року теплу воду наливають одразу з бойлера — це суттєве полегшення для персоналу та комфорт для тварин. На кухні вариться каша для пенсіонерів — її доповнюють м’ясним бульйоном. Більшість собак отримують денну норму сухого корму, який виділяється містом. Однак старші тварини часто його не їдять, тож постійно є потреба в м’ясі та ковбасних продуктах, що також допомагають у лікуванні — зокрема для маскування ліків у їжі".
Собака намагається понюхати руку через вольєр, Хмельницький. Сергій Гриньков
Зі слів Сергія Гринькова, на території працює фельдшер ветеринарної медицини, яка проводить регулярні огляди.
"За потреби тварин везуть до ветеринарної клініки. У притулок часто надходять собаки, які зазнали жорстокого поводження, і тому мають агресивну або замкнену поведінку. Таким тваринам дають час на адаптацію, аби забезпечити безпеку і для персоналу, і для самих собак".
Він поділився, що графік вигулу відсутній через брак працівників. Але деяких собак волонтери намагаються соціалізувати та виводять на прогулянки за межі території. Це важливо для майбутнього потенційного всиновлення.
"Сьогодні притулок потребує нового працівника на посаду "годувальника", а ще — постійної допомоги м’ясом, крупами, ковбасним кормом та засобами догляду. Особливо боляче бачити, як із кожним місяцем зменшується кількість відвідувачів і бажаючих забрати собаку додому. Часто замість підтримки приходять лише прохання "забрати" небажану тварину або скарги сусідів на покинуту собакою сім’ю".
Мешканці комунального притулку у Хмельницькому. Сергій Гриньков
Сергій Гриньков зазначив, що працівники притулку щоденно доводять, що любов до тварин — це не просто слова.
"Вони дають кожному собаці шанс. Але справжній дім — це не вольєр. Це людина, яка готова взяти відповідальність, обійняти й вже ніколи не зрадити".