Біле сухе вино в кулінарії: короткий огляд

Новачки впевнені, що виноград «рислінг» — солодкий, а «совіньйон блан» — сухий. Насправді на показники солодкості сорт майже не впливає. У пріоритеті — використані виноробні технології. Для виготовлення білих сухих вин виноградний сік змішують із дріжджами. Бродіння продовжується, поки крихітні мікроорганізми повністю не поглинуть цукор, перетворивши його на спирт.

Купуємо біле сухе вино на кухню — яке вибрати

Знайти цікаві варіанти білих сухих вин можна за посиланням: https://goodwine.com.ua/ua/vino/cvet/belye.html/f/sweet-sukhe. У таких напоях концентрація залишкового цукру мінімальна, тому підвищується процент алкоголю. Це сприяє формуванню апетитної золотавої скоринки та глазуруванню. Біле сухе вино також відрізняється підвищеною кислотністю. Завдяки цьому воно стане вдалою основою для соусу. Зважайте на ключові характеристики продукту, щоб досягти балансу.

Легке сухе біле вино

Напій, який огортає свіжим трав’янисто-квітковим ароматом, що плавно перетікає в інтенсивний цитрусовий смак. Фініш — стійкий, із ненав’язливим фруктовим профілем. Легкі білі сухі вина вживають молодими, тобто через 1–3 роки з моменту збору винограду. Витримку практикують у країнах Старого Світу, особливо у Франції та Італії. У такому разі колір змінюється на золотистий, а смак пом’якшується. Хороші приклади:

  • піно гріджіо;
  • гренаш блан;
  • альбаріньйо;
  • мускадет;
  • пікпуль де піне.

Легкі сухі білі вина, зважаючи на підвищені показники кислотності, — найкращий варіант для карамелізації та глазурування. Поєднайте їх із морепродуктами, такими як устриці, молюски, мідії. Також легке біле вино стане гарним доповненням страв, куди не входить насичений вершковий соус.

Білі сухі вина з трав’яними відтінками

Категорія представлена винами коломбард, совіньйон блан, грюнер вельтлінер. Вони розкриваються інтенсивними акордами цедри лайма, маракуї, зеленого болгарського перцю. Посмак — глибокий, з акцентом на травах і прянощах. Біле сухе вино з трав’яними нотами смакує молодим.

Це ще один гарний варіант для приготування страв, до складу яких входить зелень. Також таке вино можна додавати в страви з нежирною рибою, птицею, морськими гребінцями. Біле сухе вино на кшталт совіньйон блан — основа класичного соусу «Беарнез».

Повнотілі білі сухі вина

Варіанти, виготовлені з білого винограду, рідко витримуються. Виняток — шардоне, треббіано, семільйон. У процесі витримки розвивається ніжний вершково-горіховий присмак. Повнотілі білі вина — прекрасний варіант для випічки, особливо суфле, а також приготування страв на кремовій основі.

Пам’ятайте, що для приготування різноманітних страв зазвичай достатньо 50–150 мл вина. Залишок можна випити за смачною вечерею. Зберігайте відкорковану пляшку в темному та прохолодному місці не довше ніж 1–3 тижні.

Новини Хмельницького