Амброзія на Хмельниччині: чим небезпечна ця рослина

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Амброзія полониста, вересень 2024. Суспільне Хмельницький

"Її батьківщина Північна Америка. Там є її природні вороги, шкідники, які її поїдають. В Україні нема, на жаль, таких природних її ворогів, через то таке масове її поширення".

За її словами, амброзія швидко поширюється і після неї на землі довго нічого не росте. Рослину, каже, до середини липня треба скошувати, ще краще — виривати з корінням, інакше її не позбутися.

"Якщо не боротися, то вона досить швидко пошириться і поборіть наші рідні бур’яни: лободу, щирицю. Якщо наші бур’яни не можуть вологу дістати з глибоких шарів ґрунту, то в неї до півтора метра корінь проникає".

У Хмельницькому амброзію можна зустріти в мікрорайоні Дубове, майже на околиці, біля будинку, де наразі ніхто не мешкає.

"У нас в Хмельницькій області вона не поширена в полях сівозміни, тільки в населених пунктах, на хлібоприймальних підприємствах, на залізничних коліях на площі трошки більшій ніж 258 гектарів. У місті Хмельницькому успішно комунальні служби борються зокрема і з амброзією полинолистою".

Віра Моташко каже: здебільшого вона і росте на пустирях, вздовж залізниці та хлібоприймальних підприємств. Зараз у неї період цвітіння. Цій рослині не потрібні квіти, бо їй не треба приваблювати для запилення комах. Їй для цього вистачає вітру, розповіла Віра Моташко. Пилок, каже, поширюються повітрям на десятки й навіть сотні кілометрів. Одна рослина продукує 30-40 тисяч насінин. Які не проросли, зберігаються в землі й чекають свого часу.

"Може зберігатися в ґрунті понад 80 років".

Новини Хмельницького