“50 команд, які реалізували свої проєкти”: як на Хмельниччині проводиться програма UPSHIFT

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Захід у рамках програми UPSHIFT, 31 травня 2024, Хмельниччина. Василь Шепелла

Програма UPSHIFT допомагає розвивати важливі навички, змінювати підходи до вирішення проблем і сприяє реалізації проєктів, що мають на меті покращення життя у громадах Хмельниччини. За час впровадження ініціативи в області вже було реалізовано понад 50 проєктів, серед яких є сталі.

Про це розповіла програмна асистентка програми UPSHIFT Галина Тимчук.

За її словами, все розпочалося із запрошення до участі.

"Спочатку я була учасницею ГО "Заходи", і нам запропонували поїхати в Житомир, щоб ознайомитися з програмою UPSHIFT. Тоді ми подали заявку і нас обрали імплементуючим партнером. Ми побачили, як працює програма, і вирішили впроваджувати її у Хмельницькій області".

Програмі вдалося досягти значних результатів, розповіла Галина.

"Серед досягнень — це 50 команд, які успішно реалізували свої проєкти в Хмельницькому та області. Деякі з них стали сталими ініціативами".

Bootcamp на Хмельниччині, 13 квітня 2024, Хмельницький. З Instagram-сторінки ГО “Заходи”

За її словами, відбір команд проводиться за чіткими критеріями.

"Ми отримували близько 50 заявок, які оцінювали за чотирма критеріями. Оцінки ставили координатор, офіцер UNICEF та запрошені гості. Після співбесід ми обирали 10 основних команд і декілька в резерві".

Галина Тимчук розповіла про декілька команд, які змогли зробити вагомий внесок у суспільство.

"У нас була команда "Фешн-груп", яка виготовляла одяг для людей з інвалідністю, щоб забезпечити їм комфорт. Ще одна команда допомагала матерям, які опікуються дітьми з інвалідністю, організовуючи тренінги та заходи. Також були екологічні та творчі проєкти, які вирішували проблеми не лише у Хмельницькому, а й у інших регіонах".

Bootcamp UPSHIFT, 13 квітня 2024, Хмельниччина. З Instagram-сторінки ГО “Заходи”

Дар'я Лебідь, учасниця п’ятої хвилі програми, поділилася власним досвідом.

"Для мене UPSHIFT це не тільки участь у п'ятій хвилі, а й успішний проєкт, концепція якого повністю виконана від загаданого до повністю закінченого у певні терміни. Труднощів насправді було багато, але цілі проєкту були досягнуті у кінці програмі. Ту концепцію, яку я отримала на UPSHIFT, невеличкими пазлами розходиться по інших сферах моєї діяльності".

Дар'я Борисенко, учасниця першої хвилі, яка зараз є асистенткою моніторингової оцінки в ГО "Заходи", розповіла, як UPSHIFT допоміг їй вирости.

"Потрапивши до програми, я не розуміла, як впроваджувати проєкти. Але завдяки власним помилкам я навчилася і тепер допомагаю іншим учасникам UPSHIFT уникати таких проблем".

Галина Тимчук розповіла про те, що надихає її працювати з програмою UPSHIFT.

"Це дуже великий досвід, це реалізація проєктів і коло однодумців".

Новини Хмельницького