11 захисників з Хмельниччини повернулися з російського полону під час другого етапу обміну у форматі “1000 на 1000”

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

11 військових з Хмельниччини повернулися з полону. Президент Володимир Зеленський

Сьогодні, 24 травня, під час другого етапу обміну полоненими між Україною та Росією в межах формату "1000 на 1000" вдалося повернути 11 захисників з Хмельниччини. Загалом звільнили 307 військовослужбовців.

Про це повідомив начальник Хмельницької ОВА Сергій Тюрін.

За його словами,

"Серед звільнених — 11 наших земляків із Хмельниччини:

– 6 — з Хмельницького району;

– 3 — з Кам’янець-Подільського району;

– 2 — з Шепетівського району.

Для всієї Хмельниччини це дуже важливо — знати, що наші воїни повертаються. Бо кожне таке повернення — це зітхання полегшення для батьків, дружин, дітей.", — написав Сергій Тюрін.

За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Україна сьогодні повернула додому 307 військовослужбовців.

"На рідну землю повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема ДШВ, СБС, Військово-Морських сил, ТрО, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії України. З окремих підрозділів та військових частин полонених вдалося визволити вперше. У нинішньому обміні повертаються на батьківщину 27 Захисників Маріуполя. Усі 307 визволених оборонців — чоловіки, представники рядового та сержантського складу", — йдеться у повідомленні

Загалом в Україну повернулися військові, які потрапили в полон з Донецького, Херсонського, Харківського, Запорізького та Луганського напрямках.

Звільнені з полону Захисники пройдуть необхідний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також всі належні виплати за весь час перебування у неволі.", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про обмін формату "1000 на 1000"

Обмін полоненими у форматі 1000 на 1000 ухвалили під час переговорів представників України та Росії у Стамбулі 16 травня. Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що Україна узгоджує покроковий план реалізації обміну полоненими у форматі "1000 на 1000".

До роботи залучені всі ключові інституції: Міноборони, Головне управління розвідки Міноборони, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, МВС, Офіс омбудсмена. Коли відбудеться обмін — невідомо. Представники від України на переговорах повідомляли, що обмін може відбутись "найближчим часом". Керівник ГУР Кирило Буданов 17 травня заявив, що цей обмін може відбутися на наступному тижні.

Зеленський на брифінгу 19 травня заявив журналістам, що формат обміну "1000 на 1000" стосується військовополонених.

Новини Хмельницького